Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi az a barna valami a mosógép...

Mi az a barna valami a mosógépben?

Figyelt kérdés

Tapasztalt bárki olyat, hogy valami barna trutyi van a mosógépében?


Elvileg gomba, és trisóval ki lehet takarítani, de nem tudom hogy rosszat teszek-e vele. Ha valaki csinált ilyen, legyen szíves segítsen.


Nem az enyém a mosógép kezdetektől, nemrég kezdtem el használni, és az előző tulaj sem tudta kiszedni belőle. A gépnek amúgy semmi baja nincsen.


Mosógép tisztítókat próbáltam, de nem használtak semmit.



2021. febr. 15. 11:34
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Felültöltős mosógép, használtan vette az aki előttem használta, öblítőt nem használt, csak folyékony mosószert. Öntött a tartályba, és egy műanyag valamibe, ami erre van kitalálva, rakott abba is mosószert, amit a dobba rakott. Mindig nyitva volt hagyva az ajtaja, tudott szellőzni, de mégis megjelent ez a valami.
2021. febr. 15. 11:39
 2/23 A kérdező kommentje:
Illetve ha a belső gumit ahol a trutyi van, penészölővel áttörlöm, lesz baja a gépnek, vagy utána a ruháknak ha mosok?
2021. febr. 15. 12:02
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj nyugodtan egy trisós mosást 90 fokon üresen. Nagyon koszos vizet engedett le utána a gép nálam. Lehet hogy többször is neki kell futni, de látni fogod az eredményt.

A dob körül a gumin nálam is volt barna szennyeződés, de ez a mosás feloldotta. Igaz, még az elején sikerült elkapni és megszüntetni.

2021. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ezt a trisót pontosan hogyan kell használni és mennyit? Ez sajnos már nagyon rossz állapotban van, most megpróbáltam szivaccsal takarítani, valamennyi le is jött, de bőven van még rajta..


Köszönöm szépen a választ!

2021. febr. 15. 13:21
 5/23 anonim ***** válasza:
22%

Én vennék egy új mosógépet helyette. Gondolj csak bele, hogy abba a gombás közegbe teszed be a fehérneműdet..

Lehetetlenség, hogy nem használt öblítőt és mindig nyitva volt a teteje. Ha így lett volna, akkor nem szaporodnak el a gombák benne!

2021. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam újra, de sajnos jelenleg vannak dolgok, amik előrébb vannak ennél..


Engem is ez zavar, hogy a gombás cuccal a ruha kapcsolatba kerül a gépben, mert nincs olyan, hogy nem..


Onnan tudom, hogy nem használt öblítőt, mivel ismerem azt akié volt, és amikor elmagyarázta hogy hogyan működik a gép, akkor mosott is, és csak mosószert használt, öblítőt venni sem szokott, és mindig nyitva volt a gép teteje amikor nem használta, ezt mondta is.

2021. febr. 15. 14:19
 7/23 anonim ***** válasza:

10-15dkg trisót nyomjál bele, és mehet a mosás.

Gomba ide vagy oda, a magas hőfok kiöli. De nyugodtan moshatsz vele egy hypos programot, az kiöl mindent. A foltok nem biztos, hogy eltűnnek, mert lehet, hogy beleette magát.

Direktbe áttörölheted hypoval, domesztosszal vagy hasonlóval.

2021. febr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen!


Az ilyen szerek nem nyírják ki a gumit és a csöveket? Illetve ha csinálok egy ilyen mosást, akkor utána nyilván üresen indítok egy programot, de ezzel teljesen eltűnik a hypo vagy egyéb szer illetve a szag?

2021. febr. 15. 17:54
 9/23 anonim ***** válasza:
73%

Se a trisó se a hypo nem teszi tönkre a gépet. Trisó egyébként vízlágyító és zsíroldó. 1ek adva egy mosáshoz sokszor jó.

Eltűnnek a szerek. De egyik sem olyan vészes szer mint írtam. Trisóval mosószert adalékoltak.

A hypo is eltűnik és amúgy is aránylag gyorsan bomlik, rövid a szav ideje is. Ezért én hypo port veszek. Egy kicsi zacsipont jó.

2021. febr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2021. febr. 16. 08:12
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!