Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mossam vagy mivel...

Hogyan mossam vagy mivel mossam ki a vért egy ruha anyagból ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 25. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha még nem száradt bele akkor oldódik vízben. Ugyebár jelentős részben víz.
2021. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

A legfontosabb mielőbb beáztatni HIDEG vízbe.

Ha ez teljesül, akkor nekem simán kiszedi utána egy normál 30-40 fokos mosószeres mosás minden extra nélkül.

Ha beleszárad, vagy le van forrázva akkor nem tudom hogy menthető-e, talán valami fehérítővel, ha fehér a ruha.

2021. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
hideg víz, plusz folttisztító szappan. DM-es Gallseife - 200 ft, és időtlen időkig elég. Ezzel bedörzsölöd, és fél óra múlva beteszed a normál mosásba.
2021. febr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
bocsi, engem is érdekel a kérdés, volt egy seb a lábamon, kivakartam és beleszáradt a lepedőbe, kicsit a matracba, azt hogy szedjem ki, hamár tényleg beleszáradt? kb 2 hete.
2021. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

HIDEG VÍZ!

Legjobb, ha a hűtő oldalából kaparsz jeget és azt rakod rá.

2021. febr. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csakis hideg vízzel nyúlj hozzá.

Közönséges szappan is kiveszi. Durva szivacsot húzd végig nedvesen a szappanon és dörzsöljed vele a foltot. Szerintem a kéthetes foltot is ki tudod még mosni.

2021. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hideg zuhannyal nyomd át.
2021. febr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 samtron77 válasza:
100%
Hidegzsíroldó. Pár csepp a foltra bedörzsölöd majd vízzel átöblíted. Fémszálas anyaghoz ne használd! Amúgy mindent visz szinte. És nem bántja az anyagot.
2021. febr. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Coca kóla! Beszáradt vérfolt átitat vele, majd megdörzsöl kicsit. Pár percig állni hagy, utána hideg, szappanos vízzel a maradék kólafolt kézzel átdörzsöl, kiöblít. Végül normál mosás a ruhának, esetleg hajszárítóval megszárítod a nedves részt és kész - használható a ruha.

Másfajta kólákkal nem próbáltam, de ez nekem bevált. Nem látható ruha részen azért előtte nem árt egy teszt, nehogy valami finnyás ruhafesték legyen és a kóla megmarja!

2021. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fogkrém :)
2021. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!