Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akik kifejezetten emiatt...

Akik kifejezetten emiatt (alább) költöztek családi házba és/vagy faluhelyre, mit tudnak/szoktak tevékenykedni otthon?

Figyelt kérdés

Akiknek azzal, hogy ilyen helyre, ilyen házba költöztek, vagy évtizedek óta ilyen helyen élnek, mi miatt hozták meg ezt a döntést, mit csinálnak azóta is?


Amiatt faluhelyre költözni, vagy tanyavilágba, hogy ott adott (faluhelyhez kapcsolható) tevékenységeket folytassanak, ilyen helyeken végezhető munkákkal foglalkozzanak.


Melyek azok a tevékenységek, amelyeket ilyen helyeken lehet végezni, akár hobby célból saját használatra, akár eladni, akár (legszerencsésebb esetben) nagy tételben forgalmazni? De maradjunk inkább az első kettőnél, az ilyen kisebb-közepes célok miatt is választják sokan a vidéki (nem városi) életet.


A kérdés az, hogy mik lehetnek ezek a célok?



2021. márc. 8. 19:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Akiknek azzal, hogy ilyen helyre, ilyen házba költöztek, vagy évtizedek óta ilyen helyen élnek, mi miatt hozták meg ezt a döntést, mit csinálnak azóta is?



Amiatt faluhelyre költözni, vagy tanyavilágba, hogy ott adott (faluhelyhez kapcsolható) tevékenységeket folytassanak, ilyen helyeken végezhető munkákkal foglalkozzanak.



Melyek azok a tevékenységek, amelyeket ilyen helyeken lehet végezni, akár hobby célból saját használatra, akár eladni, akár (legszerencsésebb esetben) nagy tételben forgalmazni? De maradjunk inkább az első kettőnél, az ilyen kisebb-közepes célok miatt is választják sokan a vidéki (nem városi) életet.



A kérdés az, hogy mik lehetnek ezek a célok?

2021. márc. 8. 19:10
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Általában csak mert olcsóbbak a házak. Amúgy kert művelés, hobbi állat tartás. Ilyesmi.
2021. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Ilyesmi."


Látod, pont ez érdekel! Kifejezetten azt ezt leíró válaszok! Minden létező tevékenység, legyen hobby, vagy nyereséget hozó, amit végez(het)nek.

2021. márc. 8. 19:32
 4/17 anonim ***** válasza:
79%
Kis kert nem hoz nyereséget. És pár tyúk sem. Ez csak hobbi. Nem messzi faluban van egy fickó, aki virágokat, és paprikát termel, és árul. Megél belőle, de ahhoz szakértelem kell, és hogy a környéken ő az egyetlen.
2021. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Kertművelés. Semmi extra, és csak saját használatra, de ha a zöldségeket, paradicsomot, krumplit, répát etc meg tudjuk termelni saját használatra, plusz egy kis gyümölcsöt (meggy, cseresznye, körte, szilva, szőlő, barack) már az is jó.
2021. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Tyùk tartással termelhetsz tojást. Abból megveszed a terményt a baromfinak. Ìgy kijön ingyenbe vagy nagyon olcsón a háztáji hùs. Kertbe lehet termelni ezt azt abból nagy hasznot ne remélj. Sőt. Hobbi lehet bármi. Van itt nekem kerti tó. Sok a víz a közelben lehet pecázni. Gombaszedés a határban. Bármi.
2021. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Mivel nagyobb a telek, lehet rajta műhely. Ismerős férjének autóbontója volt a telkén, jól keresett vele mellékesben.
2021. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%

Én éltem 10 évig kertes házban, de túladtunk rajta. Mivel nagyon sokat dolgozunk, a kert teher volt. Az eredeti elképzelés az volt, hogy legyen egy hely, ahol sütögethetünk, napozhatunk, ülhetünk a diófa alatt szabadidőnkben a barátainkkal. De a kertet nagyon kell szeretni, a füvet nyírni, a fákat gondozni, és ez heti hat nap munka mellett egyszerűen nem fért bele. Az agglomerációban laktunk akkor, egy kisvárosban, az ingázás is fárasztó volt. Mivel gyereket sosem akartunk, igazából nem volt fontos, hogy olyan helyen éljünk, ahol biztonságban felnőhetnek. Úgyhogy hoztunk egy döntést, eladtuk a házat, vettünk egy erkélyes társasházi lakást Budapesten, egy nyugis külkerületben, a munkahelyünkhöz közel, és igen jó döntésnek bizonyult. Nincs ingázás, 20 perces sétával benn vagyok a munkahelyemen, a páromnak 10 perc autóút. A szomszédok nem zavarnak, levegőzni tudok az erkélyen is:-) Kirándulni lehet így is, de nincs a kert macerája. Sokkal több a szabadidőnk is.

Vidéken olcsóbbak a házak, aki szereti a kertet, az kedvére kapirgálhat. Van, akinek ez nagyon fontos. Ahogy mások is írják, ez hobbi, mert anyagilag nem éri meg, de nem is azért csinálják. Csendesebb, nyugodtabb is egy falusi élet, de amíg a munkád miatt az egész hetedet a munkahelyeden vagy úton töltöd. addig nem éri meg.

2021. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Na várjunk, kedves kérdező. Azt hiszem városi lehetsz, ezért gyorsan tegyünk pontot a végére. Mit is szeretnél tudni?

Falu = kisebb mint a város, általában nincsenek panelek, hanem családi ill. kertes házak.

Te most erre gondoltál?

Vagy a tényleges tanyára, ahol 10 perces sétánként áll egy házikó. Mert nagyon nem mindegy. Ugye kérdésben is falut említettél.

Nos... Falun... Öhm, ugyan azt csinálják az emberek, mint a városban? Ne értsd félre, tényleg vannak (főként idősek), hogy van egy-két tyúk, vagy nyuszi, esetleg kiskert. Fiatalabbaknál is a kertben max 1-2 fa, virágok. Gyereknek hinta, homokozó, akármi. Tehát a kérdésedre a válaszod: Ugyan azt csinálják, mint a városiak. De tényleg. Még csak véletlenül sem kell elképzelni, hogy mindenki kint kapál szalmakalapban és hasonlók. Én pl. életemben nem kapáltam, sosem láttam tyúkkopasztést(?) se disznótort, soha nem is volt nekünk. Tényleg nem. Főleg a mai fiatalság (20-30 évesek is) ugyan olyanok, mint a városiak.

Miért szeretnek ideköltözni? Nem mondom, hogy olcsóbbak a házak, itt "falun" is kerül annyiba, viszont számomra nagyon nem mindegy, hogy egy hálószoba akkora, mint amúgy egy fél panelház. De tényleg. Laktam panelban is, hááát... Haha... Ugyan azért az árért kaptam egy miniatűr fürdőt, egy miniatűr mosdót (komolyan, lehetetlen megszokni, az ember leül és lefejeli az ajtót - kemény 160cm vagyok) egy kicsi konyhát, és két akkora hálószobát, mint most itt a konyha. Nagyon nem mindegy! Arról már nem is beszélve, hogy panelban max akkor volt nyugalom, ha éjfélkor esett az eső. De tényleg. Felfoghatatlannak tartom, hogy ott minden áldott nap valaki vagy fúrt, vagy kopácsolt vagy zenét bömböltetett.

Miért jobb a falu? Ugyan úgy van bolt, dohánybolt, játszótér. Ugyan azért a pénzért 2-3x nagyobb lakás. Saját udvar, ahova ki lehet ülni. Lehet kutyád (nem tudom elképzelni, hogy házban kutya legyen. Egyrészt kegyetlenségnek és higiéniátlannak tartom, másrészt azoknak a fehér portörlőknek értelmét sem látom). Vannak szomszédaid, de ha fúr/farag/akármit csinál nem hallod, ő sem hall téged, senki sem zavar senkit.

Tényleg... Komolyan... Értem én ezt a város mizériát, de komolyan, mégis mivel jobb? Több munkalehetőség? Nem, nincs. Engem sokkal jobban érdekel az, hogy az emberek miért szeretik ennyire a várost? Mini lakás, sosincs nyugalom, nyüzsgő emberek ugyan azért a pénzért. Nevetséges.

Ha a kérdés a tanya, ahol 10 perces séta egy szomszéd? Gondolom ültetnek zöldségeket, gyümölcsfák vannak, esetleg jószágokat tartanak. Passz.

Légyszíves kedves kérdező te és az összes városi felejtse el azt a butaságot, hogy a falun 100 évvel ezelőtti farmerek vannak.

Én pl. normális ruhákba járok, puma cipőt hordok, szeretek számítógépen játszani, van 1000-res net ugyan úgy, sosem volt szalmakalapom, van wifi, ööö... Mit is gondoltok még félre? Na mindegy, ugyan az az élet, mint városban, csak nevetséges, önjelölt és idegesítően hangos barkácsmesterek nélkül.

23/L

2021. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Fiatal lány, valamit elképesztően félreértettél! :))


Köszönöm, hogy ennyire bőségesen válaszoltál, de valamit tényleg félreértettél, mert nem szólta le senki a falusi életét, és igen jól láttad, a tanyasi létet sem.


A vidékkel nincsen semmi gond. :) Miért is lenne baja bárkinek?


Én arra kérdeztem rá, hogy mit lehet olyan tevékenységeket faluhelyen, vagy egy tanyavilágban csinálni, ami PONT TÖBBET AD, az általad is írt, városban is végezhető tevékenységek mellé! Ezeket a plusz lehetőségeket/tevékenységeket szeretném tudni, hogy akik e mellett döntöttek, mit csinálnak, amiért megérte nekik városról leköltözniük?


Csupán egy lehetőség-listát kérek. :)


Volt nemrég egy néptáncos (feltételezem) lány. Neki én is hasonlóakat kezdtem ecsetelni mint te, tehát a gyakorin fellelhető boldog-boldogtalannak mindennemű ok nélkül beszólogató emberek teljesen felesleges itt tartózkodását, elítélendő viselkedését.


Aztán folytattam a kérdés kiírását, miután az alaptanul beszólogató, megkeseredett, nevetséges emberekkel szembeni teljesen jogos kiakadásomat kiadtam magamból.


Ő meg (azt, ami nem a néptánccal, vagyis nem a kiírással volt kapcsolatos, csak leírtam egy előző kérdésben indokolatlanul beszólogatóval szembeni megalapozott mérgemet) nem tudom milyen figyelmetlenség miatt, magára vette...


Kérlek legalább te ne vedd magadra, hiszen ahogy értelemszerűen a néptánccal sem, így itt, a faluval szemben sincs semmi rossz.

2021. márc. 9. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!