Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A cikk-cakk ollóval vágott...

A cikk-cakk ollóval vágott anyag nem feslik? Varráshoz érdemes beszerezni egyet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 23. 19:02
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
60%

Elméletileg nem, de én úgy vettem észre, hogy ez csak a súrlódàsnak kitett tisztàzatlan anyagszélek esetén érdekes...


Nekem belső varràs még nem foszlott szét.

2021. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Én most pont egy olyan ruhát alakítok át, aminek az anyaga borzasztóan feslik, és undorító a látvány belül. Bár cikk-cakk varrással levarrtam a széleket (interlock-om nincs), amíg a varrást el nem éri, szanaszét feslik. Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha maga a szabás is akadályozta volna a feslést.
2021. márc. 23. 19:10
 3/7 Noren1989 ***** válasza:
71%
Figyu, ha olyan, ràvasalsz az anyagszélekre egykis közbélést és màris megàllt a folyamat.
2021. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azzal még sosem dolgoztam, de köszi a tippet, ki fogom próbálni! :)
2021. márc. 23. 19:14
 5/7 Noren1989 ***** válasza:
71%

A ràvasalhatónàl annyi a lényeg, h:


-próbàld ki előtte a hőfokot, maradék anyagon,

-ha vékony az anyag, vagy kicsit is rugalmas, a ragasztás szétfog esni jó eséllyel,

-amit egyszer ràvasalsz, ne bolygasd, ne igazgasd.


Kb ennyi a tipp.

2021. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. márc. 23. 19:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezt mondták, de ugyanúgy feslett cikcakkollóval vágva is.
2021. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!