Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Olvastam, hogy az ecet +...

Olvastam, hogy az ecet + tengeri só + szódabikarbóna kombináció jó a gyom ellen, de akárhányszor kipróbáltam, csak 1-2 hetet nyertem vele. Van valami hatásosabbat? Esetleg keverjek hozzá még valamit, mondjuk benzint?

Figyelt kérdés

2021. márc. 25. 06:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ecet + szódabikarbóna az mindenre jó, olvass utána.

A só az meg hagyományosan jó földek terméketlenné tételére. Jó ötlet, beválhatt a benzin is. Sok sikert!

2021. márc. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
kb. hasonló hatást lehet elérni 1-2 %-os szalmiákszesz kipermetezésével, csak ott figyelni kell a széljárásra és esetleg gázálarcot kell viselni. A gyomnövények föld alatti részei csak olyan szerrel pusztíthatók ki, amelyek felszívódnak a növényben, ilyenek a szerves gyomírtók. Nagyobb méretű, életképesebb föld alatti növényi részek (hagymák, gyökértörzsek) sokszor ennek ellenére életben maradnak. Hasonlóan félmegoldás a forró levegővel történő leperzselés, tartóégetés stb. A talajban akár évekig elfekvő gyommagvak ellen nincs környezetkímélő és olcsó megoldás. Kiskerti viszonylatban intenzív gondozással karbantartható a gyomosodás és a kézzel végzett agrotechnika nem elhanyagolható.
2021. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A nagy háziszer, az ecet + szódabikarbóna kb. semmire sem jó. Az ecet savas, a szódabikarbóna lúgos, az összekeverés pillanatában közömbösítik egymást (ez a látványos pezsgés, szén-dioxid keletkezik). Valamint víz, és nátrium-acetát, amit az élelmiszeriparban használnak íz-fokozóként. De sem vízkőoldó, sem gyomirtó, sem semmilyen más csodás hatása nincs, akárhány háztartási p:csamagazin oldalain írják a "vegyszermentes háztartás" címszó alatt a módszereket.
2021. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3: na de mégis ki háborgott volna általános iskolában, hogy minek kémiát tanulni, az eletben soha nem lesz rá szükség :))
2021. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!