Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen külön "háziasszonyi...

Milyen külön "háziasszonyi tudás" kell egy bevásárláshoz? (Tesco, Aldi, stb.)

Figyelt kérdés

Mostanában többször láttam már ilyen véleményt, de nem igazán értem.


Ma is belefutottam egy kommentváltásba, a téma az volt hogy miért mennek egész családok bevásárolni, és többen írták, hogy azért, mert a férj/apa/férfi nem tud egyedül bevásárolni.

(Szupermarketes, Tesco, Aldi, Spar, stb. bevásárlásról volt szó, nem piac, bababolt vagy bármi speciális.)


Valaki rákérdezett, hogy miért ne tudna egy férfi a családból bevásárolni, néhány választ idéznék:


"Nem lehetsz valami gyakorlott háziasszony!"

"A nőnek kell látni az árut"

"Párom[F] sok mindent nem tud megvenni, ő nem háziasszony"


Ezeket egyáltalán nem értem, én nem tartom magam hű de komoly háziasszonynak, mégis be tudok vásárolni - a párom szintén, pedig ő férfiként ha akarna, se tudna háziasszony lenni.

Legtöbbször együtt megyünk vásárolni és elfelezzük a listát hogy ki mit szedjen össze a boltban, úgy fele idő alatt végzünk. De van, hogy a párom egyedül megy el a boltba.


Nem értem, milyen háziasszony "skill", képesség, gyakorlat, tudás kell a bevásárláshoz?

Mire gondolhatnak?

Mi vajon rosszul csinálunk valamit? Lehetne jobban? Vagy mihez kellene külön érteni, amit csak egy nő, egy háziasszony tudhat?


(Természetesen én is és mások is kérdeztük az említett kommenteknél, de ott nem jött válasz, ezért próbálom meg itt, hátha valaki tudja.)


2021. márc. 25. 09:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%

Pont a múltkor beszélgettünk erről a kolléganőkkel és valahogy mind arra jutottunk, hogy ha a férj megy el nagybevásárolni egyedül, akkor tuti 1,5-szer annyi pénz elmegy, mert megvesz egy csomó mindent, ami nincs rajta a listán és amit később nem is használ fel. Én se szeretem, ha a férjem vásárol be, mert ha felírom, hogy tk. tönkölyliszt, képes a simára őröltet hazahozni. Meg felhívni, hogy melyik mosóparfüm kell, ha nincs olyan, amit venni szoktunk.

Meg hogy a tej csoki ugyanaz-e, mint a tortabevonó.


Pedig nem idióta, főzni meg mosni is szokott itthon, de mivel a háztartás javarészét én vezetem, többnyire én főzök, pláne a bonyolultabbakat, én tudom, miből mi vált már be. Most ez nyilván nem számít, ha elmegy a boltba egy kiló paprikáért meg 2 tejszínhabért, de két nagybevásárlásnál igen.


Naeg, amit mondtam, én ismerve a termékeket megyek és leveszem, ami kell, ő meg mindig nézelődik és így kétszer annyi felesleges cucc kerül a kosárba.

2021. márc. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
66%
Nálunk azért anyum megy általában vásároln mert ő tudja miből milyen típusut/márkájút szeretünk, meg apukám az a típus aki mindenféle fekesleges butaságot összevásárol ha ő megy.
2021. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

Kb annyi tudás kell, hozzá, hogy a háziasszony nem igazán vesz műszaki árut, mert neki a sok fúró ugyanaz, mint a sok fajta csavar közt is elveszne.

Mindazonáltal embere válogatja.

Én férfiként gyerekkorom óta főzök, sütök, stb. Tudom mit miből jó megcsinálni, gyorsan bevásárolom a szükséges Alapanyagot. Ha valami nincs, tudom mi kell helyette.

2021. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Férjem szeret nagy mennyiségeket betárazni, túl sokat vesz mindenből. Ez túl sokba kerül és nincs hová elrakni. És meg is romlik sok minden, mert átláthatatlan a kamra és a hűtő.
2021. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hű, nekem ez furcsa, felnőtt férfiak hogy élhetnek ennyire párhuzamos univerzumban? :D

"a tej csoki ugyanaz-e, mint a tortabevonó"

De hát rá van írva több nyelven is.... :D


Ez mondjuk nekem továbbra is egyéni személyiségbeli dolognak tűnik, mint nem alapúnak...

2021. márc. 25. 09:53
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Mert az asszony nem meri rábízni az emberre a bevásárlást, az meg nem meri rábizni az autót. A gyereket meg nem hagyhatják egyedül, jön a családi bevásárlás. Nyilván hülyeség!

Egyébként abban van valami, hogy az menjen bevásárolni, aki tud főzni. Én is szoktam improvizálni a boltban, főleg hal, hús, zöldség, gyümölcs. Mert ezek minősége ingadozó.

2021. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#6

Ez az, mi mindketten tudunk és szoktunk főzni.

Ha improvizálni kell, mindketten képesek vagyunk rá.

Őszintén szólva nekem elképzelhetetlen, hogy olyan felnőtt emberrel éljek együtt, akire nem lehet ennyit se rábízni... :/

2021. márc. 25. 10:04
 8/21 anonim válasza:
78%

Ez sztem nem férfi/nő kérdése, hanem hogy ki mennyire tudatosan vásárol.

Tehát ne vegyen felesleges dolgokat, viszont ami szükséges, azt ne felejtse el. Igazából egy pontos lista előre összeállításával megoldható, beleszámítva az esetleges helyettesítőket (pl. ha a tervezett dolog nincs éppen, vagy valami más éppen nagyon akciós).

2021. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%
Valakinek vezetni kell az autót, meg tolni a nej után a bevásárlókocsit, ez az egyik. A másik, hogy ott van 20 féle WC-papír. Nem ám csak úgy megy, hogy bedobunk egyet a kosárba! Melyik hány darabos kiszerelés, hány rétegű, illatosított-e (ezt pl. nem is értem), milyen papírból van és ahhoz képest mennyi az ára! És ez csak egy nyamvadt budipapír!!! Na ezt mi pasik nem tudjuk, nem nagyon vagyunk tudatos vásárlók.
2021. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Jó, kérdező, a te férjed ebben nagyon jó, de biztosan van neki is olyan gyenge pontja/negatív tulajdonsága, ami miatt mi mondanánk rá azt, hogy mi aztán együtt nem élnénk egy ilyen felnőtt emberrel.


A férfiak általában kevésbé tudatos vásárlók háztartásbeli dolgokban, mint a nők, ennyi a nagy titok. A nők meg kevésbé tudatos vásárlók másban, pl. autós műszaki cikkekben, pedig általában a nők is vezetnek.


Túlgondolod ezt az egészet. Minden felnőtt embernek vannak gyengeségei.

2021. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!