Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lg direct drive mosógép...

Lg direct drive mosógép üzemelése rezgèsmentesebb a szíjas meghajtásnál?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az van, véleményem szerint sokkal csendesebb, csak centrifugálásnál veszem egyáltalán észre, hogy megy, de az is sokkal halkabb a régihez képest.
2021. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. ápr. 11. 18:00
 3/5 vantel ***** válasza:
Javítása nehezebb,drágább(főleg ,ha szolgát hívsz) mert egyben van a motor és a dob.
2021. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy nehezebb a javítása, de nem értem, miért. A forgórész és az állórész is leszerelhető az üstről.


Viszont pont, hogy jobban vibrál - erről olvastam is és sajnos tapasztalom. Árukeresőn is sorban ez a negatívum, amit az LG mosógépekről írnak: vibrál, remeg a teteje.


A motor egyébként nagyon halk, centrifugáláskor is. A régi, szénkefés LG jó hangosan centrifugált, tipikus hangos háztartási eszköz volt. Az új pedig kifejezetten halk, 1000-1200 fordulat / perc esetén is lehet mellette pl. beszélgetni, normál hangerővel. Szerintem ha kényszerből olyan helyen van (pl amerikai konyhás lakás konyhájában), simán lehet mellette tévézni.

Lényegében egy kefementes, surlódásmentes motor, aminek nem kell olyan gyorsan forognia, mert 1:1 az áttétel.


A direct drive amúgy állítólag hajlamosabb a csapágyhibára, de az mindenképp igaz, hogy csapágyhiba esetén a motorba folyik a víz - gyorsan észre kell venni és javíttatni kell.


[link]

2021. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem LG direct drive mosógépem van kb. 5 éve. A tetején tartott hajlakkos spray még egyszer sem dőlt el. Mosás közben csak a ruhák cuppogását hallani, centrifugálásnál van észrevehető hangja.
2021. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!