Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik jól használható porszívó?

Létezik jól használható porszívó?

Figyelt kérdés

Alapvetően 3 irány van (mindegyikből van nekem):


- Kis klasszikus gurulós - a legtöbb használhatatlan, nem jön, sose arra megy, amerre húznád, felborul, beakad, egy tortúra.

- Álló - szintén használhatatlan, egyfelől az hogy a porszívó egész súlyát kell tologatni, másfelől a legtöbb az elején fújja ki a levegőt, és konkrétan elfújja a kijövő levegő amit fel akarsz porszívózni.

- Roomba - ezektől teljesen függetlenül használhatatlan, beakad, küszöb, különböző felületeken különböző módokon dolgozik, kutyaszőrrel semmit nem csinál, etc.


Az évek alatt a legtöbb márkát már végigpróbáltam, egyedül a Dyson szupercsúcs modelljeiből nem vettem még (300e+ Ft).


Találkozott már valaki olyan porszívóval, ami jól tette a dolgát és a használata közben nem kapott többször agyérgörcsöt?:)


Hozzáteszem rohadtul utálom a házi munkát, nyilván ez is rátesz az egész dologra, de ezzel együtt nem érzem úgy hogy a porszívóim megkönnyítenék a dolgomat.


2021. jún. 4. 12:48
 1/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
70%

Nem értem, ha végig próbáltad az összes porszívót, akkor miért kérdezed meg, hogy van-e használható? :)


Amúgy vegyél robotporszívót. Nekem férfi létemre nincs ennyi panaszom a porszívómra. Vagy te támasztasz irreálisan nagy elvárásokat a géppel szemben, vagy pedig túl gyorsan, kapkodva akarsz porszívózni.

2021. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A legtöbb márkát próbáltam, nyilván nem minden modellt:)


"Vagy te támasztasz irreálisan nagy elvárásokat a géppel szemben, vagy pedig túl gyorsan, kapkodva akarsz porszívózni."


Biztos ez is igaz. Ezzel együtt érdekelne, hogy akinek esetleg az enyémmel ellentétes tapasztalata van az milyen géppel dolgozik.

2021. jún. 4. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Nekünk volt mind a 3.

Havi 1szer talán felbotult a klasszikus gurulós. Az alló porszivó 1kiló körül lehet, szóval nem igazán megterhelő. Nem lent van a motorja így nem fúj el semmit amit fel akarnék szedni.

A 3. Meg úgy van megoldva, hogy ahol küszöb van ott úgy is át kell emelni, mert máshova kell bedugni a porszívót, mert nem ér el addig a vezeték.


Vannak olyan robotporszívók amik átmennek a küszöbön is. Azzal meg lehet az lenne a bajod, hogy lekoptatja a küszöböt. Javasolnám, hogy szedd fel az összes szőnyeget és sepregetés és felmosás kombinációjával takaríts. Nem poénnak szánom. Van egy hölgy ismerősöm, tart benti kutyust és emiatt nincs lerakva sehol szőnyeg. Mikor nagy a por akkor felseper, amúgy meg ha csak sár van akkor felmos. Ritkán porszívózik.

2021. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Ne mindenér a porszívót hibáztasd.

Nekem rendesen jön ha húzom, még sosem borult fel. A kanyart viszont sosem fogja bevenni utánad, és nem a nyomodba megy. Ezért a kanyart is simán beveszi nekem, a megfelelő technikával.

Talán központi porszívó kellene neked.

2021. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem semmi bajom nem volt a porszívóimmal. Régebben egy Philips gurulósat használtam teljesen jól tette a dolgát. Mivel régi volt már és porzsákos ezért nyugdíjaztam és azóta csak a garázsban van használva a kocsi kitakarításához. Azóta a lakásba egy gurulós Bosch lett véve igazából nekem teljesen megfelelő. De ezt nem kellett még sokat használnom azért mert a Xiaomi robotporszívóm végzi a porszívózás oroszlánrészét hibátlanul. Nálam való igaz nincs küszöb, de a régebbi lakásban volt és a 1.5cm-es küszöbön simán átment. Tökéletesen dolgozik mind szőnyegen, parkettán, járólapon és nagyon kevés azóta a por a lakásban. Nekem megérte.
2021. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy Philips porzsáknélküli van, sosem borult fel, mert nem cibálom jobbra-balra, hanem húzom.
2021. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felborul a porszívóm, az mindig az én hibám. De ez is csak évente 1-2-szer fordul elő. Az pedig, hogy beakad, te sem gondolod komolyan, hogy a porszívó hibája. :-) Nem kell cibálni, rángatni.
2021. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Most vettem Dyson V8at. Ez "csak" 130ezer forint és adnak hozzá rengeteg fejet. Csak ajánlani tudom. Hihetetlen mit kiszed a szőnyegből, gyakorlatilag mindent! 2 kisgyerek után kell takaritanom, naponta többször is. Eddig utáltam porszivózni, de most folyton akarok :)))
2021. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a hiba nem a porszívókkal van. Én használtam több márkát is. Az albérletben egy Sencor volt, kis egyszerű darab, porzsák nélküli, öblíthető tartállyal. Amire kellett, azt elvégezte. A hajakat kellett a keféjéből kiszedni de tette a dolgát. Most van egy gurulós Dyson és két Roomba (960 és I7+ - igen-igen 2, mert kétszintes a lakás és mindkét szintre vettem egyet). Ha magasak a küszöbök nyilván egy robotporszívó nem fog átmenni rajtuk. Nekünk nincs küszöb és csa k kis szőnyegek vannak amiket felszedek mielőtt indul a robot. A vezetékes porszívóval heti egyszer csak utándolgozok, főleg a sarkokat és olyan helyeket ahova a robot nem fér be, de egyébként mindkét szintet a robotok tartják tisztán. Kutya nincs, hosszú haj viszont van, simán felszedi a hajszálakat. Állóporszívóm nincs, a barátnőmnél használtam egy Philipset. Ő nagyon meg van elégedve és nekem se volt vele bajom, kutyaszőrt is szépen felszedte.
2021. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

"Hozzáteszem rohadtul utálom a házi munkát, nyilván ez is rátesz az egész dologra, de ezzel együtt nem érzem úgy hogy a porszívóim megkönnyítenék a dolgomat."


És kidobsz 300eFt-ot??? Én vettem volna egy olcsót a maradék pénzből meg takarítónővel felporszívóztatnám a lakást.

2021. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!