Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szövet szagtalanítása (mesters...

Szövet szagtalanítása (mesterséges anyag) ? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Tehát arról van szó, hogy vannak ruhák és ágyneműk, amiket 1 helyen tároltam. 2 szövet időközben elkezdte magából ontani azt a szagot, amilyen anyaggal lett beszínezve vagy lett kezelve. Még ezek után jóóóó sokáig (hónapokig) más szövetek mellett tároltam. Egyszer eljött az az idő, amikor megérett az idő a kidobásra. A többi szövet teljesen átitta azt a szagot. Mostam őket - úgy emlékszem, hogy nem is egyszer-, de semmi nem változott. Kitettem a napokban a tűző napra, napokig hagytam ott. Szintén semmi, pedig a szél is volt, hogy járt.

Nem tudom, hogy mivel érdemes ezek után próbálkozni.


2 dolog FIX:

Az első: Ezek tények, amiket leírtam.

A másik: Nem érdekel semmilyen nem-természetes módszer! Ha 0%-nál nagyobb nem-természetességet tartalmazna, nem érdekelne.


Aki járt már így és talált megoldást a problémára, annak megköszönöm, ha megosztja!



2021. jún. 14. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A kávézacc vagy az őrölt kávé és a szódabikarbóna szagtalanít. Igaz, én csak dohos szag miatt használtam.
2021. jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kávézacctól nem lesz kávé szagú/illatú?

Mosószódát használtam korábban, de az nem segített. És a szódabikarbóna "rokona" a mosószódával.

2021. jún. 20. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát enyhén igen, de azt utána ki tudod mosni.

A szódabikarbóna az nátrium-hidrogén karbonát, a mosószóda meg nátrium karbonát.

A hűtőmben van egy tálkában szódabikarbóna, és semmi szaga nincs a hűtőmnek.

A mosószódával meg fel szoktam mosni, meg a konyhai csempét is mosószódás vízzel törlöm le, és teljesen lehozza azt a zsíros gőztől származó szutykot. A szódabikarbóna ezt nem tudja, mondjuk mosószódát még nem rakta a hűtőbe szagtalanításra.

2021. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*raktam
2021. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! És bocsánat, hogy csak most válaszolok.


Megpróbálom szódabikarbónával is, meg kávé zaccal, feltéve, ha tudok szerezni valahonnan (mert nem kávézok).

2021. jún. 29. 19:17
 6/7 anonim válasza:

Szódabikarbóna nem segít amúgy. Lehet nem étkezésit kellett volna használnom, de az állaga nem tetszett, nehéz volt eltakarítani.

Őrölt kávét kicsit magába szívja az anyag, túl sok pozitív hatását nem tapasztaltam, viszont azzal az a szívás, hogy ha berakod egy szekrénybe mondjuk egy nyitott fémdobozban, akkor az egész szoba kávészagú lesz. Ez a nagyon intenzív szag néhány percig vagy egy kávéivás erejéig felfogható illatnak, de amikor napokig, hetekig ilyen levegőt szívsz, az azért gáz, mert előjön a kávé savassága és szinte fojtogató lesz tőle a levegő. Arról nem beszélve, hogy jól megborítja az alvás-ébrenlét ciklusod.

2022. aug. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ecetes fürdőben is áztattam a műszálas cuccokat hetekig. "Kiváló" eredménye lett, mert alig bírtam belőlük kimosni az ecetszagot, a a sav feloldotta a műanyag cipzárakat, a ruhafestéken meg "lazított" annyit, hogy amikor együtt mostam a többi színessel, egy-két cucc bizonyos helyeken "megfogta" egymást.

Ezt leszámítva az ecet hatása olyan volt, mintha lekötötte volna ezt az édeskés műszagot és a mixe pusztító volt.

Végül rájöttem, hogy gyakorlatilag sok esélyem nincs kiszedni poliészter és társai szagát, még utolsóként megpróbálom az aktív szenet, ha azzal sem megy, akkor kuka, mert kezdem rohadtul unni, hogy semmi nem használ.

2022. aug. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!