Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mással is előfordul, hogy...

Mással is előfordul, hogy néhány mosás után az új pólók "eltekerednek"?

Figyelt kérdés
Mostanában azt vélem felfedezni, hogy néhany mosógépes mosás után a pólók "eltekerednek". Vasaláskor tűnik fel, hogy a póló hasi része hátra, és hát oldali kicsit a has felöli oldalra tekeredik. Nem olcsó pólókról van szó, legutóbb egy Tommy Hilfiger-nél tapasztaltam ezt. Más is tapasztalt ilyet?

2021. júl. 10. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze! A másik amit én tapasztalok, hogy összeugranak mosás után, akár olcsó, akár drága pólóról van szó.
2021. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi ruhát szoktál beletenni a mosógépbe? Nekem akkor volt ilyenem, amikor félig raktam csak, ha teljesen teli akor nem gyűrődtek annyira.
2021. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Az eltekeredést sok éve tapasztalom, és sok póló anyaga is vékonyabb a szokásosnál.

A csavarodás azért van, mert nem pont szálirányba szabják ki a ruhát. Így gyorsan kénytelen leszel újat venni. Régen sohasem vol ilyen egy ruha sem, és a tárcsás vagy az automata mosógépes mosás után sem lett ilyen. A hibát ne a mosásnál keresd.

2021. júl. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Néha, visszaviszem őket a boltba
2021. júl. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a mosási szokásaid a hibásak. Hanem az, hogy olyan minőségű az anyag. Nem avatják be varras előtt, vagy nem egyforma szálliranyba szabják. Ez varrastechnikai hiba. Nem csak az occsó pocsék áruknál fordul elő. Nekem volt olyan már márkás ruhánál is.
2021. júl. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
3-as: az eltekeredés nem a szabás miatt van, hanem az anyag elöllítása miatt. Ha körkötögépen készül, akkor a kötéstechnológia miatt tekeredik, ha szálirányban szabnák, akkor teljesen srég lenne az egész.
2021. júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert nekem csak egy pólónál volt ilyen, de a többinél nem tapasztaltam ezt, pedig egyszerű, olcsó ruhákat veszek, semmi extra.
2021. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Bizony, a ferde szabás miatt ilyenek. Amikor megveszed őket, még nem feltűnő, hogy nincsenek teljesen szálirányban szabva, csak pár mosás után látszik meg, úgyhogy máris vehetsz egy másikat, ami ugyanígy el van szabva, azt is lecseréled, az is ugyanilyen, és így tovább, és így tovább. Házilag nem tudsz mit tenni, legfeljebb jóízűen anyázhatod a marketingeseket, akik előálltak ezzel a trükkel.
2021. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

A szar minőség miatt van. Spórolásból "ferdén" szabják az anyagot.

Mivel a legdrágább pólók is ugyanolyan gyerekrabszolgás fillérbszó helyen készülnek, mint az 1000 Ft-os "kínais", teljesen mindegy hogy mennyit fizetsz érte.

Érdemes körbenézni a noname pólók között is, a török gyártásúak egész jók még mindig.

Teljesen "normális" az is, hogy pl ugyanaz a Nike póló sárga színben valami csingcsung helyen készül, a kék meg török. És ott vannak egy árban egy néven. Meg kell nézni a cimkét, és megfogdosni az anyagot.

2021. júl. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minőségi pólókat, ruhákat veszek, azokat kímélő mosóprogramon, kímélő mosószerrel mosom. Soha nem volt ilyen problémám.
2021. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!