Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek mi vált be mosogató...

Scream85 kérdése:

Kinek mi vált be mosogató dugulásnál? Milyen boltban kapható szert használtok? Esetleg működő házi praktika is jöhet.

Figyelt kérdés
2021. júl. 27. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a szűrő vált be, hogy ne essen semmi a lefolyóba.
2021. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha nagyon durva már csak a szakember segít. Ha nem vészes szódabikarbóna/ecet. Ha még eltudsz menni boltba a duguláselhárító gél is jó. A granulátumot kerüld, bele tud kötni a csőbe és akkor már csak a csere maradt
2021. júl. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Miss Endzsi ***** válasza:
90%
Görénnyel áttolod.
2021. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Granulátum jó, nem köt bele a csőbe!
2021. júl. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Trisó+mosószóda (vagy szódabikarbóna) ezt ecettel összekeverni, kis meleg vagy forrós vizet önteni hozzá, ezt bele a lefolyóba és állni hagyni. Az adagolás egyéni, mondjuk kb 1 dl mosószóda (vagy szódabikarbóna) + 1 dl trisó, +3 dl ecet + 2 dl forró (vagy meleg) víz nálam elég jól bevált. Én kisebb keverési arányban szoktam zhanyzó lefolyóba, konyhai mosogató lefolyóba önteni ilyeneket, kapható 25-50 Ft kis zacskós kiszerelésű szódabikarbóna is az élelmiszerboltokban a fűszerek között szokott lenni, egy-egy ilyen kis csomaggal szoktam a lefolyóban önteni néha, pici vizet rá, és hagyom állni pár órát. Megszünteti a rossz szagokat, kisebb eltömődéseket (emberi és állati haj-szőrszálak, apróbb maszatok stb.) Van még a wc pumpához hasonló konyhai lefolyó pumpa, az is hatásos tud lenni. Durvább esetekben csőgörény. Végső esetben duguláselháritó szakember.
2021. júl. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Én olyan lefolyótisztítót használok, ami NaOH és alumíniumdarabkák keveréke - nem tudom, mi a neve, de ha megrázom a dobozt, hallom a szilárd anyag hangját a doborban. Beleöntöm, várok 1-2 órát, majd erős vízárammal kiöblítem.
2021. júl. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Granulátumot tényleg kerülni kell, sajnos én láttam amikor szétszedte a vízszerelő, hogy el tud dugulni a cső tőle... Ő is mondta, hogy granulátomot nem kellene használni...
2021. júl. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Csőgörény! Lefolyódugulást megszünteti.
2021. júl. 31. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Kétféle granulátum van, az egyiket hideg vízzel kell leöblíteni , a másikat forró vízzel kell leöblíteni használat után. Feltétlen el kell olvasni a használati utasítást, hogy hideg vagy forróvizes, mert ha a hideg vizest forróvízzel öblíted le, na az akkor úgy beköt, hogy meg a szerelő is is imába foglalja a nevedet. :)
2021. júl. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Leszeded a szifont, megnézed, elszörnyedsz - és kitisztítod kézzel. A cső falára lerakódott zsíros massza, ami szinte teljesen elzárja a szabad keresztmetszetet, csak így távolítható el teljesen. Ha a szifon UTÁNI szakasz is el van dugulva (ami ritka eset), akkor jöhetnek az előző tippek :-)
2021. aug. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!