Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógép tönkreteszi a...

Mosogatógép tönkreteszi a kések élét?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, hiszen a víz hogyan tudná elkoptatni az acélt, de mégis azt veszem észre, hogy főzéskor megélezem a kést, aztán meg a gépbe, és mikor újra használom akkor megint életlen. Talán az erős vegyszerek megmarják a penge élét ami ugye elég vékony. Van egy ősöreg alumínium merőkanalam, azon pl nagyon látszik a gépi mosás, pl volt olyan só aminek használata után egész világos lett.
2021. okt. 24. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Igen.

A jó minőségű séfkéseket nem szabad mosogatógépben mosni.

Meleg víz, szivacs és kézi mosogatószer.

Utána illik szárazra törölni.


A legtöbb gépi tabletta tartalmaz szemcsét, ez teszi tönkre a kést.

2021. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"A legtöbb gépi tabletta tartalmaz szemcsét, ez teszi tönkre a kést."


De az feloldódik nem? Mert ha így lenne akkor rövid idő alatt szétkopatna mindent, meg ugye a lefolyóban van egy finomszűrő is.

2021. okt. 24. 12:13
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell gyakrabban meghúzni, mint mielőtt gépet használtam.
2021. okt. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

A szemcse dörzsanyag, megfelelő keménységű, hogy segítsen lehozni a maradékot,de ne tegyen kárt az edényben.

Ezek szerint az alut szépen kipolírozta, mert elég puha.

2021. okt. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Az alut csak szétmarja a vegytrutyi.

Az acélkés élét meg a forró víz puhítja, de a lényeg, hogy a kés éle vékony, gyengébb.

2021. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Én néztem egyszer egy szakértő videóját youtube-on, elvileg ez egy tévhit, hogy a jó minőségű kés élét károsítaná a mosogatógép. Ha úgy teszed be, hogy nem dörzsölődik semminek, akkor nem fog megártani neki. Én a késeimet simán berakom a felső fiókba fektetve, élével felfelé, nem érintkezik semmivel és nem tud mozogni, semmivel sem kopik jobban az éle mint mikor még nem volt mosogatógépem.
2021. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én az evőeszköztartóba szoktam tenni, pengével lefelé, tehát ott sem tud semminek nekidörzsölődni vagy mozogni.
2021. okt. 24. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Mi is az evőeszköztartóban mossuk el, de állítva (ilyen a kiképzése a tartónak). Semmi bajuk,
2021. okt. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

A forró víz a ludas.


"a penge szén-acél ötvözete a forró víz hatására ridegebb lesz, és a következő használatkor a penge mikronnyi darabja leválhatnak."

2021. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

Egyrészt a vibrációtól a többi evőeszközzel és magával a tartóval is összedörzsölődik, másrészt a forró víz/gőz azzal a kegyetlen maró vegyszerrel simán gyengíti a kés élét.

A műanyagnyelű eszközökből simán kimarja a "szegecset", szóval eleve olyan kést nem ajánlott berakni, fanyelűt szintén nem.

Az ovis "egybenyelű" vajazókés mehet bele :)

2021. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!