Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépbe való sók között...

Mosogatógépbe való sók között mi a különbség, melyiket kell megvennem a kettő közül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Egyik "speciális" másik "sima".


Ezen kívül pedig ha jól tudom por állagú mosogatógépbe való szert kell még vennem (állítólag az jobb mint a tabletta vagy folyékony) meg öblítőt meg illatosítót? Köszi!


2021. okt. 5. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Az a két só teljesen ugyanaz, csak más országoknak gyártott, mindegy melyiket veszed.

Én a folyékony Somatot használom mosogatásra, teljesen elégedett vagyok vele, öblítőből szintén Somatot használok.

2021. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Só tökmindegy egy a lényeg, ezek 99% tisztaságú sók. Mind ugyanaz.
2021. okt. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tökéletesen megfelel a Lidl saját márkás, granulált sója és olcsó (300-400 körül 1 kg) Ezt használom minimum 10 éve és semmi baja a közel 20 éves gépemnek.

Egyébként Jar Platinum, vagy Jar Platinum Plusz tablettát használok, ennél jobb nincs.

Minden benne van, nem kell semmi plusz öblítő meg egyéb katyvasz hozzá, az edények ragyognak, a gép mindig tiszta, nem zsíros, nem vízköves, nem büdös, nem kell külön tisztogatni.

Amikor még újdonság volt a gép, én is mindent kipróbáltam, aztán ezek váltak be.

2021. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem még csak most lesz először mosogatógépem, nagyon várom már így 33 évesen, mikor kb.15éve háztartást vezetek!:) Viszont nagyon meglepődtem, hogy annyi kutyafüle kell bele. Én nem vagyok ennek híve, hogy mindent is megveszek, aminek fele lehet, hogy csak marketing fogás, de olvastam, hogy állítólag ha nem veszek illatosítót, akkor szer illatúak lesznek a tányérok, a gép meg büdös egy idő után... akkor az öblítő, állítólag az is kell...

De akkor lehet először teszek egy próbát ezzel a Jar-ral önmagában! Különben ha már a Lidl-ben kapható sót ajánlod, akkor gondolom próbáltad a W5-ös mosogatógép tablettát is (vagy folyékony/por nem tudom milyen termékei vannak), azok nem váltak be?

2021. okt. 6. 07:04
 5/17 anonim ***** válasza:
Itt erősebb vegyszerrel, magasabb hőfokot lehet használni, ezért kellhet öblítő. Az illatosító már marketing. Nem ettől lesz büdösmentes, hanem a fertőtlenítéstől, tisztítástól. Az illatanyagok zöme, káros.
2021. okt. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

3-as válaszoló vagyok.


Természetesen próbáltam a W5-ös tablettát is - mint mindent az elején - én nem voltam megelégeve vele.

Leginkább fel sem olvadt, hanem a gép alján málladozott és nyilván ennek köszönhetően az edények sem voltak kifogástalanok.

Semmiféle “illatosító” nem kell, a mosogatógép nem büdös, ha idönként a lefolyónál levő szitát/szűrőt kiemeled és kipucolod. Ezt egyébként ha van illatosító, ha nincs időnként meg kell tenni, mert idővel eldugul.

Ha hiszi valaki, ha nem, a 20 év alatt nekem egyéb takarítás, tisztogatás, “illatosítás” nem kellett, a gépem, edényiem mégis patyolat tiszták és szagtalanok.

Ami viszont fontos!

Olyan poharat, egyéb üvegtárgyat amit féltesz ne tegyél bele, mert akármilyen csillagos-gyémántos mosogatószert veszel, bármelyiket(!), ha olyan az üveg anyaga, azt bizony homályosra megmarja és azon nincs segítség!

Van amit megmar, van amit nem, de sajnos ezt előre nem lehet tudni, csak az eredményt látva.

De összességében nagyon jó dolog a mosogatógép, én imádom!

A konyhában mindig rend van, mert eleve nincs elöl a mosatlan és mindent gyönyörűen elmos! Amellett tizedannyi vizet haszál mint egy átlagos mosogatás folyóvízzel.

2021. okt. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A só feltlenül kell, mert azzal regenerálja a beépített vízlágyítót. Az öblítő folyadék elhagyható ha valami jobb tablettát választasz (finish, jar, somat stb)


(A mosogatógép só annyiban különbözik az asztali sótól, hogy sokkal tisztább, gyakorlatilag nincs benne homok)

2021. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen vennék bele öblítőt is, nem a világ pénze. Az öblítő semlegesíti a mosogatószert, ugyanúgy mint a mosásnál.

Szerintem inkább ezek a minden az egyben tabletták a marketing fogások. Józan ésszel belegondolva, hogy tartalmazhatna a tabletta öblitőszert, mikor az öblítőnek a mosogatószer semlegesítése a funkciója?

A kemény tabletták nekem sem váltak be. Én a Finish Quantum kapszuláit használom, nekem teljesen beváltak. Öblítőt, sót valamelyik drogéria sajátmárkás termékeiből szoktam venni.

2021. okt. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

#8

Ezek a szintén tabletta elnevezésű osztott kis tasakok tartalmazzák az öblítőt is!

Ugyanis NEM egyszerre oldódnak fel a kis “rekeszek”

rajta, hanem a programnak megfelelően, tehát teljesen felesleges még a plusz öblítő is!

2021. okt. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8:

Józan ésszel belegondolva, nagy butaságot írtál!😀

2021. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!