Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy szellőzik ki az ágynemű,...

Hogy szellőzik ki az ágynemű, ha be van ágyazva vagy le van takarva az ágy napközben?

Figyelt kérdés

Látványra tetszenek az ágytakarók, de nem teljesen értem hogy az alatt hogy tud rendesen kiszellőzni az ágy?


Jelenleg úgy csinálom hogy reggel visszahajtom a takarókat, hogy a takaró velünk érintkező része + maga a matrac tudjon szellőzni, így van estig, így (legalább heti mosással) elég frissnek érzem általában.

Ha letakarnám valamivel, hogy lehetne elérni hogy rendesen kiszellőzzön? Ti hogy csináljátok?


2021. okt. 25. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pepcoban vékony ágytakarókat is lehet kapni. Nekünk ilyen kétszemélyes takarónk van, ami sima szürke és önmagában is ágytakarónak néz ki, így nincs rá szükségünk. Amikor pedig anyukáméknál alszunk akkor kinyitom az ablakokat, kiszellőzik a szoba és vissza. Aztán majd reggeli után beágyazok, mert általában utána szoktam porszívózni. Igazából nem vettem meg soha észre, hogy büdös lenne azt ágynemű vagy hogy nem szellőzne. Ilyet még nem is hallottam (szerencsére). Viszont az tény, hogy kb havonta kirakjuk magát az ágyneműt a teraszra egy székre szellőzni, mielőtt felhúznánk az új, tiszta huzatot. De félreértés ne essék, nem havonta húzunk ágyneműt, csak akkor van egy ilyen nagyobb szellőztetés! :D
2021. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden reggel szellőztetek, amíg fürdőbe járkálunk meg reggelizünk, aztán utána ágyazok be és takarom le. És lefekvéskor is szoktam egy negyed-fél órát szellőztetni. Bár mindezt nem az ágynemű miatt, hanem úgy általában jobban alszunk.
2021. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy reggel kb. 10 percig tudok nyitott ablakkal szellőztetni, mielőtt elindulunk. (És van hogy télen annyit se, ha a szomszéd korán gyújt be.)
2021. okt. 25. 15:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Marketingfényképekből ne indulj ki.
2021. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha van külön hálószoba, ahova csak aludni jártok, akkor teljesen felesleges szerintem "beágyazni" meg letakarni az ágyat. Van ágytakaróm, ha vendégség van, akkor szoktam letakarni az ágyneműt, különben csak megigazítom az ágyneműt.

Amúgy nem tudom másnál mit jelent a beágyazás, mikor gyerek voltam laktunk olyan helyen, hogy nappalra össze kellett csukni az ágyat az ágyneműt meg elrakni az ágyneműtartóba. Ha a hálóban a francaágyon megigazítom az ágyneműt, az nekem nem beágyazás.

2021. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez is valami ősi maradványszokás. Vagy el kell rámolni mindent, vagy nem kell vele foglalkozni.
2021. okt. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Reggel, amikor felkelünk, otthagyjuk a szamárfészket és kinyitjuk az ablakot. Mielőtt elindulok dolgozni, akkor becsukom az ablakot, elrendezem az ágyat és letakarom.

Sosem éreztem még büdösnek, vagy bepállottnak.

2021. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5

Igen, erre gondoltam "beágyazás" alatt, régen nekem is kanapéágyam volt, amibe az ágyneműtartóba el kellett rakni az ágyneműt. Hiába szellőztettem reggelente, nem éreztem frissnek. :(

2021. okt. 26. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!