Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szoktatátok tisztítani...

Hogyan szoktatátok tisztítani a vízforralót?

Figyelt kérdés

2021. nov. 7. 19:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
32%

9-es, asszem egy picit komolyan veszed az oldalt es a pontozast.

Nyugodj le, senki nem bantott.

2021. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki leirta előttem, szimplán ecetes vizet forralok, de én szinig töltöm, így az üveg is szép tiszta lesz.
2021. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszek népszerű az ecetrajongóknál, de én ki nem állhatom a szagát, úgyhogy citromsav. Félkilóst szoktam venni, mert egykilós veszített már nálam a minőségéből, nem használtam fel elég gyorsan. 2 evőkanál a forralóba, maximumnál kicsit több víz (nekem a maximumot jelző kis pöcök is vízkövesedik), felügyelet mellett felforral, állni hagy, majd kiönt. Illetve néha más vízköves tárgyakra felhasználom. Megjegyzem, mióta vízszűrős kancsót használok, elég évente egyszer-kétszer elvégezni ezt a forralón.
2021. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
56%
A 60g citromsav /liter víz milyen töménységnek felel meg? Megfelelő lenne ez vízkőoldásra vízforralóknál, kávéfőzőknél?
2021. nov. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó. Csak réz kazános kávéfőzöhöz lehet citromsavat használni, mert az aluminiumot és acélt megmarja. 1-2 kanálnyit elkeversz a tartályban, megvárod míg felmelegszik a gép és átnyomod rajta a tartály felét. Vársz vele 10-15 percet, átnyomod a másik felét is. A végén tiszta vízet öntesz a tartályba és az egészet átnyomod a rendszeren, hogy kimossa a citromsavas vizet. Ha paranoiás vagy vagy még érzed a citromsavat, akkor még egy tartályt átnyomhatsz rajta. Sok sikert!


Ha alu vagy acél kazános a kávéfőződ, akkor maximum csak úgy, hogy egy huzamban átnyomod a citromsavas vizet és rögtön mosod is ki tiszta vízzel, de inkább vegyél tisztítólöttyöt legközelebbre.

2021. nov. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
41%

Legolcsóbb, legjobb... 1 citromot ketté vágsz beledobod, felengeded vízzel,felforralod és ugy hagyod egy éjszakára.

Tiszta lesz és jo citrom illatot is csinál

2021. nov. 8. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%
2021. nov. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

[link]

"Egy recept kávéfőzőkhöz, vízforralókhoz 30 g citromsavat 1 liter vízben feloldunk..."

2021. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
12%

Micsoda balhé, azt hittem ez a legunalmasabb topik. :D


Miután az a kérdés, hogy HOGYAN SZOKTÁTOK kitisztítani a vízforralót, ezért minden egyes kérdésre adott válasz hasznos, ami arról szól, hogy ő mivel szokta.


Nem kell bunyózni, én a 12. válaszoló vagyok, nem vagyok "ecetrajongó", szimplán az van mindig itthon.


Ennyit problémázni, te jó isten. :D

2021. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%
19, itt egyedül te ugrálsz. Az embernek az van otthon, amiről gondoskodik, hogy legyen otthon. Legalábbis legtöbbünknél a dolgok nem csak úgy maguktól keletkeznek, hanem beszerezzük őket. Aki nem bírja az ecetszagot, vagy hogy macerásabb, mert folyékony, az beszerzi a kristályos formában kapható, kb. szagtalan, akármilyen koncentrációra hígítható citromsavat.
2021. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!