Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy szoktatátok le a...

Ti hogy szoktatátok le a kutyátokat a séta közben való húzásról?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves Jack Russel terrier kutyám és még mindig nem tudtam leszoktatni róla. 3 trénernél voltunk mindegyik az egy soros lánc nyakörvvet ajánlotta ami ugye fojtja a kutyát ha húz, de ez az én kutyámat csöppet sem zavarja néha megál köhög de megy tovább és ezért le is vettem róla mert állatkínzás nak tartom.


Szóval ha lenne pár tuti tippek szívesen fogadnám


Ja és séta közben nem érdekli akár mien finom falatot viszek tojik a jutalomfalatra


Még valami nem energiatúltengése van mert napi fél órát dobálom neki a labdát, egy óra séta minden nap és heti 2 szer úszni is viszem és így mindig mikor este hazaértünk megy is feküdni a helyére szóval biztos hogy le van fáradva.


Köszi a tippeket előre is.



2020. máj. 6. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Amit tudok javasolni és bevált:

-Halti (fejhám)

-visszafordulásos módszer


A fojtó önmagában semmit nem ér.

2020. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha húz a fojtóval is a kutya, akkor nem jól van használva, és így nem is szabad használni.

Mennyire van lefárasztva amúgy a kutya? Érdemes lenne akkor tanítani, amikor viszonylag már fáradt.

A JRT kőkemény vadászkutya, ennek megfelelően kell bánni vele, és "munkát" biztosítani számára.

2020. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most néztem, hogy írtad. Egy jack russelnek napi egy óra séta meg félóra labdadobálás konkrétan semmi.
2020. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A bivajsros kolyokkutyam (amstaff es 28 kg-san vettem! Mar akkor nagyon eros volt!!) a visszafordulasos modszerrel szoktattam le.


Remelem egy fillert nem fizettel olyan oktatonak,ak i fojtonyakorvet ajanlott. Elozo kutyam is huzott es kohogott.aztan gegerakja lett.

2020. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megtanítottam, hogy szabadon mellettem jöjjenek. Pórázon is és szabadon is ugyan úgy mellettem maradnak. Javaslom nektek is.
2020. máj. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Betti606 ***** válasza:
Már bocs, de az 1 óra séta és fél óra labdázás semmi.. nekem egy golden retriever kölyköm van (5 hónapos), és naponta 3szor viszem sétálni, egy séta lehet 20 perces is, de akár másfél óra is... Ezen kívűl még a kertben is nagyon sokat van, ott játszunk.. az is 1-2 vagy akár 3 óra.... (Tudom, nem kell ennyit sétáltatni, de ő még így se fárad ki...)
2020. máj. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Tudom hogy egy panelben tartott kutyának ez semmi amit napi szinten külön foglalkozunk vele de e mellett egy fél hektáros minibirtokunk van amin egész nap mikor nem séta, labda vagy szellemi foglalkozása van azt csinál amit akar pl kaparás a hátsókerben, vagy játék a másik kutyánkal vagy van amikor rájön mint egy ringlispíl le föl rohangál egy kb harminc fokos emelkedőn

2020. máj. 7. 10:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Halti módszert tudom javasolni, nekünk bevált.
2020. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!