Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szőnyegtisztítás gépkölcsönzés...

Szőnyegtisztítás gépkölcsönzéssel vagy elszállítással?

Figyelt kérdés
Régóta esedékes a nagy, 250x300-as szőnyegünk alapos kitisztítása. Az árszabások alapján olcsóbb kölcsönözni egy tisztítógépet 24 órára, mint műhelybe vinni. Megéri az alacsonyabb ár, elég alapos munkát végez mondjuk egy Kärcher tisztító?
2021. dec. 8. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A szőnyeg szennyezettségétől függ. A műhelyben tisztítás alaposabb, kétoldalú folyamat. A szőnyegtisztító géppel otthon tisztítás inkább csak a felületi szennyeződést távolítja el, érdemes egymás után többször átmenni a szőnyegen és különböző irányban. A száradás lakásban kb. 1 nap alatt végbemegy, műhelyből eleve szárazon hozzák vissza. Műhelyben sokszor szegést is vállalnak, ami otthon nemigen kivitelezhető. Én évente 2-3 alkalommal tisztítom a szőnyegeinket egy régi Delton takarítógéppel, amit csak erre használok. Amíg kutyák is voltak,addig csak ezzel lehetett tisztességesen tisztítani (gyakrabban persze).
2021. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mindig elvitetem, egyrészt sokkal kényelmesebb, másrészt tisztább lesz és harmadrészt, mert szárazon hozzák vissza, ami itthon 1-2 nap, addig nem igazán lehet rálépni, mert meglátszik rajta. Ráadásul be is büdösödhet így télen.
2021. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nincs rajta különös szennyeződés, csak már évek óta nem tisztítottuk a porszívózásokon kívül.
2021. dec. 8. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!