Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Naponta mosogattok? Ha kétnapo...

Naponta mosogattok? Ha kétnaponta (vagy annál ritkábban), mennyi mosogatnivaló gyűlik össze? Elvárjátok, hogy a gyereketek (ha van) naponta mosogasson?

Figyelt kérdés

Itthon megkapom anyámtól, hogy meresztem egész nap a seggemet, mosogatni pedig nem vagyok képes, pedig azon kívül, amikor szabadnapos, mert akkor zavar a jelenléte, és a szombat kivételével elmosogatok. Ezen kívül intézem az állatot, napi háromszor felseprek, és én szoktam nagytakarítást csinálni, nem ő, mert sokat dolgozik. Igen, pont ezért csinálom ezeket meg, de számomra nem létfontosságú, hogy minden áldott nap elmosogatva legyen, ha van mihez nyúlni és a lakás nem bűzlik. Egyébként nemrég kitalálta, hogy többet nem főz egy vagy több napja elég kaját (majd csak karácsonykor), csak este magának egy levest, egyébként se kíván nagyon mást azon kívül. Nekem ezzel nincs bajom, de így pláne nem használja olyan sokat a konyhát. Erre "nem azért mondom, hogy bántsalak"... mire én, hogy akkor ne is mondja, ne kezdje megint, mert már elegem van az állandó kritizálástól, amire ő állandóan "de én csak mondom...", amire én, hogy ne mondja, és akkor is mondja. Lételeme a kritizálás, mintha olyan jót tenne ezzel (úgy gondolja, hogy igen, meg is mondta, én pedig majd később belátom, hogy igaza volt, és hogy milyen jól fogom az életben viselni, mert már megszoktam).


Azzal senki ne jöjjön, hogy költözzek el, nem ez mindenre a megoldás, és egyébként se mostanában történne meg. Következő év elején állok munkába a szakmámban (nyugdíjba megy valaki, a helyére megyek), ami itthon csudajó pénzösszeg, mert a lakás az enyém (anyám a haszonélvező), alacsonyak a költségek, míg máshol abból a pénzből max éhen halni vagy éppen túlélni tudok hónapról hónapra a bérléssel, anélkül, hogy lenne megtakarításom.


A mosogatnivaló régóta téma, mindig elvárta, amióta 14 évesen enyém lett a feladat, hogy mire hazaér, el legyen mosogatva, mert belefér az időmbe. Kíváncsi vagyok, másnál hogy megy ez.



2021. dec. 11. 15:30
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Igen, sokan vagyunk és sok a mosatlan. Ezért naponta kell van hogy többször is. Sajnos ez van.
2021. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Egy 14 éves gyerek simán elmosogat, valóban belefér az idejébe. Szerintem amúgy vegyetek egy mosogatógépet.
2021. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
93%
Én rászoktam, hogy mindent egyből elmosogatok használat után. Nem telik semmibe mert akkor még nem szárad rá stb. Sokkal kényelmesebb gyorsabb és így nem merül fel a mosogatás mint állandó probléma.
2021. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
83%

2 tányért nem szoktam elmosani. Bár úgy szeretek lefeküdni este, hogy üres a mosogató, de van, hogy este vacsora után, azt a 2 tányért 2 poharat nem mosom el. Főzés közben, ami kiürül azt egyből elmosom, ha tudom, hogy viszonylag sok koszos edény lesz a főzéssel és utána az evés miatt, akkor bepakolok a mosogatógépbe.

25/N

2021. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Kell venni egy mosogatógépet és problem solved. :)


Ill. csak részben... akkor jön a kérdés, hogy ki pakoljon be és ki.... :)))

2021. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Mindig elmosom azt a pár tányért, poharat, ami adódik. Az edényeket még főzés közben. És nem azért mert imádok mosogatni, hanem pont azért mert nem a kedvencem és nem akarom, hogy gyűljön.

A gyerekemtől nem várom el, hogy elmosogasson, mert sajnos gusztussal csak abból szeretek enni, amit én mosok el. Viszont a szobája és a terasz meg előszoba takarítás az övé.


Ti ketten vagytok anyáddal, ő este csak egy tányér levest eszik, mit kell ennek ekkora feneket kerítened? Mosd el mire hazaér a tányérodat és elintézve!

2021. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mindentudó99 ***** válasza:
82%
Az az 5 perc mosogatás megér ennyi vitát? Már csak azert is el kell mosogatni mert frissen egyszerűbb mint másnap. Na meg amennyi főzés van muszáj is . Hegyekben állna
2021. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem undorító, ha több napig ottmarad és gyanúsan nem is egészséges. 7 és 11 éves fiaim olyan heti 2x mosogatnak fejenként, a napi 1-3-ból (hétvégén szoktam csak nagyobbat főzni). Szerintem mindenki egyenlő egy háztartásban, és persze amennyire ideje és képességei engedik ugyanolyan részt illik vállalnia a közös használatú dolgokból. Szerintem az a jó, ha minden fél igazságosnak érzi.
2021. dec. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehat anyad foz (vagy fozott eddig) te nem dolgozol, o igen es nem vagy kepes ennyit megtenni. Inkabb vitatkozol ezen mar 10+ vagy mittudomen hany eve, az igen :D

Ha naponta elmosogatnal, osszesen max 5 perced menne ra, igy meg 2 naponta 20 perc biztos.

Megeri? Szerintem nem.

Az allat is gondolom a tied, nem anyade, nana, hogy te intezed!

2021. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Sokszor csak kétnaponta, (mert különben negyed óránként csinálhatnám, pedig gyűlölöm) de akkor sem egyszerre, összesen elmegy vele vagy 2 óra
2021. dec. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!