Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell mosógépet, tisztít...

Hogyan kell mosógépet, tisztítani, vízkőteleníteni? Szárítógépet tisztítani? 19F

Figyelt kérdés

19 vagyok évek óta magamra mosok. A családom elég igénytelen ilyen szempontból is, nem foglalkoznak a gépekkel, dolgok ápolásával csak használják, de engem zavar, ezért szoktam fertőtleníteni 95 fokos mosással havonta kb, az adagolót is kitakarítottam legutóbb.

Érdekelne, hogy lehetne hatékonyan tisztítani, vízkőteleníteni? Illetve van szárítógép, azt elég belül áttörölni? Boltba kapható ezekre való termékek, tabletta stb mennyire jók?



2022. jan. 24. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én a mosógépet 20%os ecettel szoktam beindítani. mosószerhez, öblítőhöz, előmosószerhez ecetet öntök, a többi ami marad az üvegben, azt beleöntöm a dobba. így indítom el 60fokon jó hosszú programon (következőre már 90fokon tervezem). ha végzett, áttörlöm a gépet, a mosószeradagolót.


szárítógépem nincs, arról nem tudok nyilatkozni.

2022. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 jó lelírja a mosógép tisztítást, annyival egészíteném ki, hogy kb kéthavonta érdemes a mosógép szűrőjét is kivenni és kitakarítani. Nos, jövök akkor a szárítógéppel. Ami fontos, hogy a szárítógép szöszgyűjtő kosarát minden használat után ki kell üríteni. Ha nincs vízhálózatra kötve, tehát a tartályba gyűji a vizet, azt is minden, de legkésőbb minden 2. használat után érdemes kiönteni. Semmiképp se hagyd benne sokáig. Nekem olyan gépem van, ami jelzi, ha pl a légcsatornákat tisztítani kell, kb havonta-kéthavonta, attól függően, mennyit használom. Ez általában alul van egy ajtó mögött, az enyémben ott van egy szivacs ami simán mosható gépben.
2022. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha rákeresel a gép típúsára. Pl. nekem bent gyűjti a szöszöket a szárítógép, heti egyszer elég tisztítani a gyűjtőt. Nincs kivehető gyűjtője. Mosógépet ahogy fent írták, sőt én eleve ecetet használok öblítő helyett.
2022. jan. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 50-s férfi vagyok,sajna évek óta a magam ura.

Véleményem: Nem kell minden sz@r,trisó,ecet,kutyaf@sza...

Vegyészmérnök dolga,kitalálta a mosógép tisztító löttyöt,az erre való,és PONT.

Épp most van akcióban az Aldiban,veszel egyet(dupla csomag,450)és úgy használod,ahogy az ki van találva,rá van írva a használati utasítás(csak qrva apró betűkkel)

A másik flakonból meg öntesz úgy töményen egy rongyra,vagy szivacsra(szigorúan gumikesztyűben!)és az üstszáj gumit,a redőket óvatosan kihajtogatva áttörlöd(ja,nekem elöltöltősöm van).

Ha csak nem nagyon koszos melós ruhákat is mosol,úgy bőven elég évente 1~2 alkalommal eljátszani.

Viszont alól,a kis ajtó mögött az "idegentest csapda" az jó,ha egy~két havonta meg van nézve!

2022. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2022. jan. 28. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!