Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Zuhanyfülkében a csempék...

Zuhanyfülkében a csempék közötti fugáról hogy lehet eltávolítani a penészt?

Figyelt kérdés
Fújkáltam Savo-val, de nem igazán vitte le. Nem tudom létezik-e esetleg valami klóros paszta, amit rá lehet kenni és egy darabig rajt hagyni. Próbáltam gőztisztítóval is, az se igazán vált be.

2022. jan. 29. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Körömkefével a hipós letörlés után. A falon maradó vizet minden alkalommal fel kell szárítani és a helyiséget folyamatosan szellőztetni kell.
2022. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha sikerült eltávolítanod, így tudod a későbbiekben megelőzni:

Csökkenteni kell a fürdőben a páratartalmat.


- A társasházi lakások fürdőszobáiban lennie kell szellőző rácsnak, esetleg elszívó ventilátornak. Ezt a rácsot sajnos sokszor lecsempézik. Ha volt ott ilyen, de lecsempézted, nyisd meg újra. Ha régi a lakás és már úgy vetted, hogy nem találtál szellőző nyílást(rácsot) akkor nézd meg az alattad, feletted lévőnél van-e, kérdezd meg a régi lakókat, volt-e.

- Ha van nyílás, vagy elszívó. de új ablakaid vannak, akkor azért nincs a fürdőben szellőzés mert a mai fa és műanyag ablakok is a 4. légzárási osztályba tartoznak 8MSZ EN 12 207). Ezeken normál időjárási viszonyok között nem jön be semmi friss levegő. Ezért rejtett ablakszellőzőt kell tenni az ablakokba. Ezek biztosítanak majd még erős szél esetén is egy finom, huzatmentes, de a páratartalom megfelelő szinten tartásához elegendő természetes szellőzést.

2022. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!