Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen takarítási, illetve...

Milyen takarítási, illetve háztartási tippjeitek vannak?

Figyelt kérdés
Egy olyan háztartásban nőttem fel ahol édesanyám nem igazán szerette a rendet,és a tisztaságot. Mivel ebben szocializalodtam, van rá példa hogy nem tudom eldönteni mi számít tisztának és rendezettnek és mi nem. Persze igyekszem minél többet tanulni hogy a saját haztartasomban rend legyen,és szerencsére sikerül is,de sosem érem el a teljes elégedettséget. Vannak tippjeitek arra hogy hogyan lehet egyszerűen fenntartani a rendet,vagy hogyan tudom felmérni hogy mások szemszögéből tisztaság van-e? Milyen időközönként szoktatok takarítani adott helyiségeket,és hogyan?

2022. ápr. 10. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a baj ha meló után csak a takarítani akarsz akkor másra nem jut idő. Pedig ugye sok minden mást is kell csinálni, de most nem sorolnám. Így nincs is mindig teljes tisztaság. A legfontosabb hogy legalább porszívózni kell 2naponta. A konyhában mindig rendnek kell lennie. A többire pedig amikor jut idő. De ha napi 1-1.5 órát szánsz takarításra már az is jó. Sajnos az egyik legidegesítőbb dolog a por. Azzal is folyamatos harcot kell vívni.


[link]

2022. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rajtad múlik.

Ha én a lakásban járva nem esek orra a gumipapucsban, mert csoszog a padló a portól, akkor kényszeresen porszívózok és felmosok. Nem olyan vészes ahogy hangzik, mert negyedóra alatt megvan az egész. Néha naponta, legtöbbször kétnaponta. A gyakran használt bútorokat naponta egyszer letörlöm, a számítógépasztalt-billentyűzetet kétszer is. Utálom, ha szedi az egér a koszt.

A gyerekszobát 3 évig napi szinten kellett elpakolni, ma már a gyerek tart rendet. A konyha szintén mindennapos meló, nem tárolunk piszkos edényeket másnapra, mert csak felgyűlik.

A fürdőszoba a WC kivételével heti egyszer tisztul, a WC naponta.

Kényszeres rendszeretőként mindennek megvan a helye, a műhelyben az utolsó szög is a saját dobozában/fiókjában van, feliratozva.

Szerencsére a feleségem nem fut ki a világból emiatt, ő is szereti a "múzeumházat". Harmadik generációs rendmániás vagyok, ő pedig koszfészekből jött és irtózik tőle.

A legjobb tipp? Nem szabad szentimentális okokból hatalmas házban maradni, ha már nem használjátok ki. A szüleim a mai napig a hatalmas alapterületű emeletes házban laknak ketten, mert ők építették és nem tudnak megválni tőle. Takarítani már nincs kapacitásuk, ezért állandó a kosz. A rokonék egy 500m2 alapterületű, négyméteres belvilágú 18. századi műemlékben laknak, ugyanúgy ketten. Nem adják el, mert sokgenerációs családi örökség. Szép-szép, de a háromhavonta hívott takarítócég messze nem elég.

Jobb kicsiben gondolkozni.

2022. ápr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem is annyira a takartitas a fontos szerintem, hanem a rend. Pl. nem log 10 kabat a fogason, nem sorakozik 10 par cipő a földön. Mindennek meg van a helye.
2022. ápr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is így nőttem fel, anyukám nem takarított. Például, a tűzhely évekig nem volt letakarítva. Ennek köszönhetően, nekem is magamtól kellett tanulni, főleg, az internetről tanulok, most is. Mivel eléggé lusta vagyok és nem szeretem megszabni magamnak, hogy mikor mit csináljak, random csinálom, a dolgokat. Általában akkor takarítok, amikor már összegyűlt, egy kis piszok és az is segít, ha hallgatok közben valamit, akár zenét, akár olyan videót, amit csak hallgatni kell (Tiszta, a lakásod? és GV Cooper videói) egy volt munkatársam pedig így tanulta, a németet érettségire, szóval ő 2 legyet ütött egy csapásra.
2022. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!