Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fehèr ruhákhoz való mosógél,...

A fehèr ruhákhoz való mosógél, ki fogja fakítani a színeseket, ha azzal mosom őket?

Figyelt kérdés

Már csak itthon vettem èszre, hogy ilyet vettem...

Köszi előre is!


2022. ápr. 18. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szokott fehérítő lenni benne
2022. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hm...:/ Köszi a vàlaszt.
2022. ápr. 18. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Optikai fehérítő van csak benne. Hosszútávon fakítani fogja igen.
2022. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Klasszikus értelemben vett fehérítő (nátriumhypoklorát, klórmész, karbamid-peroxid, stb) nincs a fehér ruhákhoz ajánlott mosószerekben.

Csak optikai fehérítő.

Az optikai fehérítők olyan gyorsan bomló szerves anyagok amik a látható fényt verik vissza illetve az UV fényt látható fényként verik vissza. Így az emberi szem számára természetes fényben, és bizonyos mesterséges fényekbenben, vakító fehérnek tűnnek.

Ehhez hasonló optikai színezőanyagok vannak a színes ruhákhoz készült mosóporokban. Ezért tűnnek fakóbbnak egy időután a fehérítő hatású mosóporban mosott színes ruhák. De ezt nem egy-két mosás okozza.

2022. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Èrtem, köszi! :)
2022. ápr. 18. 18:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Amerikában pl egyeltalán nincs külön mosószer színesekre és fehérekre. Mikor kint éltem kérdeztem pár embert, hogy miért nem találok color mosószert, még a kérdést sem értették :)
2022. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk az jó, köszi. :)
2022. ápr. 18. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!