Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen mosószert használtok a...

Milyen mosószert használtok a ruhák mosásához? És miért?

Figyelt kérdés
Eddig mosókapszulát használtunk, de nem mindig oldódott fel sajnos és megfogta a ruhákat. Ha tudnátok ajánlani az is jó.

2021. nov. 30. 06:32
A kérdező szavazást indított:
Mosópor
Mosókapszula
Mosógél
Egyéb
31 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Mosóport, amilyet éppen veszek, nem ragaszkodom márkához. Kényesebb cuccaim nincsenek.
2021. nov. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ariel vagy Persil mosókapszulát, enélkül elég pazaroló vagyok sajnos.
2021. nov. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Használtam gélt, kapszulát, port is.

Gondozó vagyok, tehát könnyen kerülhet a ruhámra pisi, kaki, vér, genny... szóval fontos a jó tisztítás. Igaz használok fertőtlenítő folyadékot az öblítőhöz.

A kapszula nekem nem jött be egyátalàn.

A gél nem rossz, de nem használom, mert szerintem a por a legerősebb.

Márkához nem ragaszkodok, hol ilyet hol olyat veszek.

Még nem csalódtam a porral.

2021. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a por a legerősebb, fehérítés és folteltávolítás szempontból is.

Színes ruhákra Ariel vagy Lenor kapszulát használok, fehérekre pedig port.

Nekem a folyékony/gél egyeltalán nem jött be.

2021. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fehérekhez mosószódát, feketékhez és világos ágyneműkhöz folyékonyat.
2021. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 liz49 válasza:
Fehérre és színesre is - már vagy 20 éve - csak az Ariel Mountain Spring Folyékony mosószert. Amikor megjelent a Vanish, akkor sokáig azt használtam, és a mosógép mosópor adagolójába még egy-másfél evőkanálnyit hozzáadtam (előmosást sose használok. Viszont kb. 4-5 éve elhagytam a Vanish-t, helyette az egyszerű és filléres mosószódát használom, ahogy az előbb leírtam. Még a színesekhez is teszek keveset. Semminek nem szedte ki a színét és minden foltmentes. Ha netán valamin folt van, azt a DM saját márkájú folttisztítójával befújom a mosás előtt és úgy helyezem be a mosógépbe. Ezt a spray-t csak fehérekre használtam, színesre még nem volt szükség. Ha valami nagyon foltos, piszkos és még nem teszem a gépbe, akkor a ruhadarabot a foltnál benedvesítem, Vanish szappannal jól bedörzsölöm és félreteszem, majd mehet a mosásba. Nekem ez nagyon bevált, szép fehérek a már a nagyon régi fehér dolgaim is.
2021. dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A színesek nem fakulnak ki ettől a mosószertől?
2021. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ariel 3in1 párnácskát.

Bár szerintem is a por a leghatásosabb, de annyira erősen szennyezett ruháink nincsenek. Másrészt teljes programra szoktam engedni a gépet, nem röviddel mosok. Tehát van ideje feloldódni. Szeretem, mert kényelmes használni, nem foglal nagy helyet, csak megfogom, bedobom a mosásba...

2021. dec. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csomagolásmentes boltban veszek Easyfresh mosógélt kimérősen, mosóparfümöt használok mellé.


De ezt csak szennyezettebb dolgokhoz, amúgy simán mosószódát.

2021. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindent kipróbáltam már én is. Azt fel sem sorolom. Jelenleg az Aldiban kapható Tandil nevű kék színű folyékony mosószert használjuk színes és sötét ruhákhoz, fehér ruhákhoz pedig a fehér Tandilt. Nekünk ezek teljesen beváltak.
2022. dec. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!