Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van valami praktika, vagy...

Van valami praktika, vagy szer arra, hogy a ruhák ne fakuljanak és bolyhosodjanak ki, de tiszták is legyenek? Vagy ez irreális elvárás?

Figyelt kérdés

Szinte az összes létező mosószert kipróbáltam, de valahogy ez a 3 tényező sosem valósult meg egyszerre.

A Perwoll mosószerei tényleg óvják a ruhákat, de a legegyszerűbb foltokat sem szedik ki, illetve száradás után nekem valahogy büdösek lesznek a ruhák.

A folyékony mosószerek egy fokkal jobbak, de mindegyiknél úgy látom, hogy fakulnak, bolyhosodnak a ruhák.

A mosógéppel nincs baj, 2 éves karban van tartva, nem koszos.


2022. ápr. 24. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Mosd kifordítva, nekem a feketékhez való mosógél még a szinüket is visszaadta.
2022. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kifordítva mosok mindent, 30 fokon.
2022. ápr. 24. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

30 fokon mondjuk esélyes, hogy a foltok bent maradnak.


Én a foltokat mosás előtt lekezelem Vanish-el és rövidebb, de melegebb programon mosok. A hosszú programok bolyhosítják ki a kevésbé jó minőségű anyagokat, ahogy 1,5 óráig egymást csiszolják a gépben.

Folyékony Ariellel mosok.

2022. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad lehet, általában a foltok miatt mosok hosszabb programon. Sajnos az én gépemen csak a két véglet van, vagy a rövid 30 perces, vagy a hosszabb programok.
2022. ápr. 24. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Áztasd be, félbeszakítod a mosást fél, egy órára pl.
2022. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 40°C-on mosok szinte mindent, mert a leg több ruhám nem mosható 60°C-on.

Ariel-t vagy Persil-t használok, színesekhez a színest, fehérekhez a fehéret, és amit lehet szárítógépben szárítok.

Alapvetően tartják a színüket, még a gagyi céges pólóim is, a szárítógép pedig megoldja a bolyhosodás kérdését.

2022. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem benne marad a kosz.

Én 40 és 60 fokon, szín szerint válogatva, sok mosóporral mosok.

Csinálok előmosást, áztatást is.

Esetleg mosd ki kétszer, először 30, majd 40 fokon.

De lehet kapni színfogó kendőt is, azt is tehetsz bele.

2022. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen hosszú a rövid 40 perces programod?
2022. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!