Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha van egy takaró, aminek már...

Ha van egy takaró, aminek már (ember)szaga van, de környezetvédelmi okok miatt nem akarom mosószerrel mosni, csak vízzel, akkor a szag kimenne?

Figyelt kérdés
Nem izzadságszagú, nem is lábszagú, de van valami szaga.

2022. máj. 3. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönjük, a világ minden problémáját megoldottad:D És amúgy felmerül bennem hogy a ruháiddal például mi van? Azokat is csak a patakban öblögeted? Bele se merek gondolni, hogy az alsóneműid milyen állapotban lehetnek.


Szerintem tegyél magadnak egy szívességet és mosd ki azt a takarót rendesen. Amúgy létezik öko, bio, organikus, bármilyen mosószer, olyat veszel, amilyet szeretnél és ami a meggyőződésednek megfelelő.


A takaró nyilván tisztul attól hogy átmosod vízzel, de tiszta nem lesz. Ha a marhapörkölt után a tányért csak elöblíted, akkor tisztul? Igen. Elraknád a szekrénybe és ennél róla egy héttel később? Remélem, hogy nem.


Fontos a környezetvédelem de rohadt sokat kellett ám fejlődnünk ahhoz hogy állhasson a házadban egy mosógép amivel rendesen ki tudod mosni a ruháidat. Az a lényeg hogy fenntartható módon műveljük a dolgokat, nem az, hogy menjünk vissza a kőkorszakba. Ennyi erővel kiakasztod az emberszagú takaródat négy botra a mezőn és lakhatsz ott is, az építőipar amúgy is a környezetvédelem szempontjából az egyik legkárosabb iparág. Csak azért tudd, hogy ettől még én holnap ugyanúgy autóval megyek dolgozni, úgyhogy tök mindegy, saját magadat szopatod, ezen kívül nem történik semmi.

2022. máj. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem baj, hogy te nem úgy látod a témát, ahogy én - bár lehet, hogy baj - de engem a válasz érdekel.
2022. máj. 3. 23:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem menne ki teljesen és hamarabb elérné ugyanazt az állapotot.

A ruháidat is csak vízzel mosod? Azoknak nem marad meg a szaguk?

2022. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:15


Szerintem azt is megkaptad:)


A baj meg az, hogy ezt az egyébként példaértékű tenni akarást és sok hasznos energiát ami benned van, ilyenekre pazarlod el, amikor olyan dolgokra is fordíthatnád, amiknek tényleg van értelme a környezetvédelem szempontjából. Ennek szerintem nincs, de ha szerinted van, nagyon szívesen meghallgatnám, hogy miért.


A probléma nem a te háztartásodban kezdődik, hanem ott, hogy a boltban egyáltalán kapható olyan mosószer, ami nem környezetbarát. Az, hogy te azt jól nem veszed meg és büdös takaróval alszol, már vajmi keveset nyom a latba, azok a folyamatok ugyanis amik a mosószer szempontjából környezetkárosítónak mondhatók már 95%-ban ezt megelőzően, a termék gyártása és az ahhoz szükséges alapanyagok előállítása közben lejátszódtak.


Na mindegy, csak sajnálom, mert tényleg őszintén hiszem hogy az ilyen praktikákkal azon kívül hogy saját magunkat szopatjuk semmi mást nem érünk el, a tenni akarás és az a küldetéstudat amivel ehhez az egészhez hozzáállsz viszont marhára hiányzik máshonnan.

2022. máj. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Mosodiot hasznalj. Az nem teszi tknkre az elovilygot viszont 30 fok felett mos csak. A gyapju meg max 30 fokon moshato.


Probalkozhatsz meg konyhasoval tengeri soval vagy szodabikarbonaval. Mind elveszik a takaro szagat.

2022. máj. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Régebben mosószódával mostam hosszú éveken keresztül. Mosódió van itthon. De most arra vagyok kíváncsi, hogy a víz vajon mennyire tisztítaná ki (pontosabban szagtalanítaná) és arra is, hogy mások csinálták-e már így?


#5. Köszönöm szépen, hogy nem szóltál be. Kedves vagy!

2022. máj. 4. 01:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy A kategóriájú mosógép nem használ sok áramot és alaposan kilötyköli az ágyneműt. Ha nem szeretnél mosószert használni, akkor használj ecetet, illóolajat és vizet keverékként öblítő helyett, mosópor helyett pedig mosódió, folyékony mosódió, szódabikarbóna stb. Sajnos a víz nem sokat segít a kórokozók, baktériumok ellen. Sajnos néhány dolgoz muszáj alaposan kimosni. De értem a problémádat.
2022. máj. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen szappant, lúgot használtak mosásra( már amikor mostak már)
2022. máj. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tiszta a víztől. Napra kirakhatod, az segít, kevésbé lesz büdös.
2022. máj. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Környezetvédelmi okok miatt nem mosol mosószerrel? Ez nem világnézet, ez tudatlan butaság!

A környezetvédelem nem a mosásnál kezdődik, ez csak a kirakat!

Akkor lenne környezetvédelem a földön, ha betiltanák az egyszer használatos zacskókat, kórlátoznák az autó használatot, a repüléseket, vagy mondjuk a szállodákba nem adnának törölközőt, amit egy használat után ki kell mosni. Ez csak 3-4 dolog amin lehetne javítani a környezeten, az, hogy valaki öko mosószerrel mos meg ecettel öblít… az csak a kirakat!

2022. máj. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!