Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete wc-lefolyó tisztításáho...

Fekete wc-lefolyó tisztításához mennyi hypóport érdemes beleszórni?

Figyelt kérdés
Ha ez nem jön be, kipróbálom majd a többi módszert is (ecet, vízkőoldó, stb.)
2022. máj. 21. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz maga a csész koszos ? Mert akkor háztartási sósav.
2022. máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"wc-lefolyó" - az a rész, ahol áll a víz... a sósavat lehetőség szerint kerülném, a kérdés nem is erre vonatkozott.
2022. máj. 21. 17:55
 3/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Az a gond, hogy amit a wc "torkában" látsz, az vízkő, hugykő és egyéb anyagok kicsapódott, megszilárdult ásványainak halmaza. Ezt a hipó nem fogja sohasem oldani, ugyanis a hipónak fehérítő és baktériumölő hatása van, lévén, hogy egy viszonylag erős LÚG.

Amire neked szükséged van, az a pontosan ellentétes kémhatású anyag, a SAV.

Ecetsavval szépen lehet is takarítani a fürdőszobában, a csapra lerakódott 1-2-4 hetes vízkövet szépen le is oldja, azonban az ilyen makacs, akár fél centiméteres vastagságú hugykővel már nem bírkózik meg. Sajnos akármennyire is kerülöd (én is kerültem), szükséged lesz a sósavra.

A sósav az egyik legerősebb forgalomban lévő savak egyike, vigyázni is kell vele, de ez nem azt jelenti, hogy félni kell tőle. Én úgy csináltam mikor ilyen problémám volt, először két vödör jó forró vizet leöntöttem a wc-n. Ez azért jó, mert a wc is meg a kövesedés is felmelegszik egy kicsit (=a magasabb hő gyorsítja a kémiai reakciót), majd a wc-ből kimertem a vizet (volt olyan hogy egy selejtes felmosóval szívattam fel a vizet, hogy minél több víz kijöjjön, minél kevésbé híguljon a sav), majd egyszerűen csak beleöntöttem a tömény sósavat.

Érdemes többször ismételni, először csak egy fél üveg sósavval, hidd el, lesz meglepetés! :D A fekete-barnás trutymót elkezdi feloldani, durva látvány! Aztán ismételheted, leöntöd egy vödör meleg vízzel és kezdheted megint kimerni a vizet, majd újra sósavat önteni... párszor érdemes megcsinálni.

Sokáig nem ildomos benthagyni, mert lehet a wc anyagát is megmarja. 5-10 perc bőven elég. Ablak legyen nyitva, közvetlenül a wc felett ne vegyél mély levegőt, más védőfelszerelésre nincs szükséged.


Hidd el, megéri! Ecettel ezt az eredményt sajna sosem fogod elérni.

2022. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hanem mire ? Ki kell szedned onnan a vizet beleönteni annyi sósavat amig elfedi a koszt.Megpróbálhatod citromsavval is.
2022. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, akkor marad a sósav. Az a gond, hogy nincs ablak a wc-ben, csak szellőző, lakótelepi lakás. Elég, ha kinyitom az ajtót, és minden ablakot? Megpróbálom szeles időre időzíteni.
2022. máj. 21. 19:36
 6/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Nem kell ennyire félni a sósavtól :)) Ha nincs ablak, akkor nem nyitod ki. A lényeg, hogy lehetőleg ne egy kis helységbe, bezárt ajtó mellett savazz.
2022. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ennél gyengébbekhez is javasolnak védőöltözetet védőszemüveggel és gumikesztyűvel... utóbbit azért majd veszek.
2022. máj. 21. 21:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!