Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen mosószerrel, hány...

Milyen mosószerrel, hány fokon mossam a ruhákat hogy ne fakuljanak ki?

Figyelt kérdés
Nektek mi vált be?
2022. jún. 1. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem, színes ruhákról van szó...

Veszel színesruhához való mosószert, és 40 fokon mosd. Vagy 30 fok is elegendő lehet, ha nem túl izzadt, vagy koszos a cucc. Ettől is függ egyébként... Ha mondjuk autószerelő vagy, és olajos-kormos-stb. a ruhád, akkor viszont szükséges lehet a 60 fok is...

2022. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nadrágot, egyéb hasonló vászoncuccot kifordítva moss...
2022. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindent kifordítva mosok, 4 színkategóriába válogatva, Tomikkal, 40 fokon, (régebben 60on mostam, de azt javasolták csökkentsem). A fehérek szürkülnek, a feketés és a színesek fakulnak :S
2022. jún. 1. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem pakolod túl a gépet?


Én sajátmárkás mosószereket használok (dm, aldi, müller) - és nem tapasztalok ilyen fakulást, vagy szürkülést.


A fehérekhez időnként teszek Ilyen hidrogénperoxid-alapú fehérítőt.


[link]


De persze függ a ruhák minőségétől is, hogy mennyire fakulnak.

Olcsó cuccok jobban eresztik a színüket, kevésbé színtartósak.

2022. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mosási programtól is függ, melyiket használod? A pamut a legerősebb, a rövid programok meg csak pár darab ruha felfrissítésére alkalmasak.

A színesekhez teljesen mindegy milyen mosószert használsz, a lényeg, hogy color legyen (színes ruhákhoz való).

A fehérekhez érdemes külön mosószert venni, fehér ruhákhoz valót, abból is a port. Én azt tapasztalom, hogy az Ariel mosópor valóban hófehérre mos.

Fekete, színes ruhákra elég a 30-40 fok, a mai mosószerekben már annyi mindem van, hogy felesleges a magas hőfok. Fehéreket is elég 40 fokon mosni, törölközőknek ágyneműknek mehet a 60.

Én a szebb, “utcai” ruháinkat mindig a kímélő programon mosom, amin nyomott minta van, általában kimosom kézzel, így nem törik meg.

Lehet, hogy ez így macerásabb, de sokáig épek maradnak a ruháink!

Én folyékony Ariel colort használok színesre/feketére, fehérekhez pedig Ariel mosóport. Mindegyiket kimérem, mert a túl sok, vagy a túl kevés mosószertől is fakulnak a ruhák.

2022. jún. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!