Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az ecet a salátába való mert...

Az ecet a salátába való mert a mosógép rozsdás lesz tőle?

Figyelt kérdés
Idáig csomószor azt olvastam itt az oldalon, hogy mennyire előnyös a mosógépnek és a ruháknak is ha ecetet használ az ember öblítő helyett. A reklámban pedig azt mondják, hogy még rozsdás is lehet tőle. Most akkor melyik a valós?
2010. szept. 19. 01:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy azt mondják, mert akkor nem fogyna a Calgon, vagy mit reklámoznak vele.

Én még nem láttam, hogy az ecettől bármi is elrozsdásodott volna, pedig én sok ecettel dolgoztam és különféle %-sak voltak a 10-90%-ig.

2010. szept. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom, hogyan lehetne a mosógép rozsdás bármitől is, mikor ROZSDAMENTES acélból készítik a mosódobot és a fűtőszál sem rozsdásodik...


Amúgy én nem használnék ecetet öblítőszer helyett, mivel büdös lesz a ruha tőle, egy csöppet sem antisztatizál és nem hiszem, hogy puhává tenné a ruhákat!


Sokan VÍZKŐMENTESÍTÉSRE használják az ecetet a mosógépben (ruha nélkül egy erősen ecetes programot futtatnak le), ami lehetséges, hogy hatékony, mivel az ecet elég erősen oldja a vízkövet.


Szóval : a ruhákhoz öblítőszert használj, ne büdös ecetet!!!

2010. szept. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok. Én egyszer mostam át a gépet ecettel, többet sem fogom. Baromi büdös volt 3 napig, szinte a rosszullét kerülgetett amikor a mosógép közelébe mentem.
2010. szept. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Na, akkor képzeld el, ha a család ruháit ecettel öblítenéd ki a mosás végén!... 8-P
2010. szept. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Az ecet mellé illóolajat téve nem lesz büdös a mosógép, mi ecettel is kimostuk igen magas hőmérsékleten és semmi szaga.

Az öblítő pedig többet árt mint használ, mert olyan mérgező anyagokat tartalmaz ami a földbe visszaszivárogva rönkreteszi azt.

Az ecet jó még vízkőoldónak és ablaktisztítónak is vízzel vegyítve.

2010. szept. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább ecettel öblítek, mint öblítővel. Ha nem öntesz bele fél üveget, akkor nem lesz büdös a ruha, csak semleges, viszont elgondolkodtató, hogy ha öblítőt használsz, akkor gusztustalan fekete rohadással lesz tele hamar az öblítős rész. Na az én ruháimra azt öblítés címén csak nem mossa rá a gép.
2010. szept. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A reklámok arról szólnak, hogy mit vegyél meg, a gyártó érdekeit képviselik. Soha ne higgy el semmit, amit a reklámok állítanak, az csak arra jó, hogy Téged manipuláljanak.

Az ecet öblítőként mosógépbe, de mosogatógépbe is tök jó. Én azzal takarítok, fertőtlenítek, vízkőoldok, ablakot tisztítok, felmosok...

És persze a salátába is kiváló!

Egyébként, amikor megláttam ezt a bizonyos reklámot, visítottam a nevetéstől, hiszen ekkora kamut még nem láttam. A reklám lényege: "vedd meg az általunk készített, drága, agyonillatosított, hiper-szuper kotyvalékot, ami csodákra képes, és boldogabb leszel, mint valaha!"

2010. szept. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Az ecettől nem lesz büdös a ruha,csupán tiszta,friss illatú.

Sőt,az öblítőtől a ruhák megkeményednek (a reklámok ellenére),az ecet pedig puhává teszi őket. A törülközők is néhány mosás után puhábbak lesznek. Az ecet fehérít is.

Nem kell sok ecetet tenni a gépbe,elég kevés is. Nem áll össze a gép tartályában,mint az öblítők!

Ha illatos ruhát akarsz,akkor önthetsz mellé illóolajat,de a szekrénybe is tehetsz valamilyen illatosítót.

Még annyi hasznod is lesz,hogy a vízkövet is oldja a gépben! Felesleges pénzt kidobni Calgonra!

'0 éve csak ecetet használok,nemcsak a mosásra,hanem takarításra is. Nagyon sok pénzt megspórolok,és vegyszermentes a lakásom és a holmijaink is.

2010. szept. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

A mosogepnek jo, a vizko lerakodasa miatt, de a ruhakat En nem szoktam ezzel mosni.

Akkor teszek bele egy keveset, amikor fertotleniteni szeretnek, de oblito helyett nem kellene hasznalni, de lehetseges, viszont nem kell belole 1 egesz uveg.

2010. szept. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 2 éve folyékony mosószerrel mosunk és az őblítéshez csak ecetet használunk a bőrgyógyász tanácsára.

A mosógépnek semmi baja (mivel öten vagyunk, heti 5-6 mosás az általános, szóval ki van használva a gép)

A ruhák nem büdösek (viszont azóta nem jött elő a gyerek allergiája), sokkal puhábbak (nálunk kemény a víz, és a ruhák keménységét a szálak között lerakódó vízkő is okozza), a színük pedig nem fakul, szép élénk marad (ruhafestés után is szokták ecettel fixálni a ruhák színét)

2010. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!