Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Felültöltős whirlpool mosógép...

Felültöltős whirlpool mosógép öblítő adagolója undorítóan néz ki, fekete penészes. Hogyan tudom kitakarítani? Már mostam 20%-os ecettel 90 fokon, a gép viszonylag tiszta lett, de az öblítő adagoló nagyon undi maradt továbbra is. Tippek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg kiszedni, áztasd be egy-két napra akár ecetbe, Domestosba, hypóba vagy valami hasonló szerbe, ami van otthon. Aztán egy régi fogkefével sikáld ki. És legközelebb erősen higítva használd az öblítőt, és legalább 1-2 havonta takarítsd ki, mert addig nem rakódik le annyi trutyi benne.

Esetleg gondolkozz el, hogy kell-e neked az, hogy ilyesmi anyaggal áztatod be a ruhákat... én pont azért nem használok öblítőt, mert ezt undorítónak tartom :)

2011. szept. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ezt le lehet szedni, jó erős vízsugárral próbáltad már?
2011. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Új albiba költöztem és ez az előző lakó hanyagsága, hogy ilyen lett a mosószer adagoló. A vízsugarat próbáltam, hasztalan volt, most jön az áztatós fogkefés módszer, remélem sikerrel járok! És én is nagyon elgondolkozom hogy fogok-e használni öblítőt a jövőben. Maximum valami bio cuccot.

Köszi a segítséget!

2011. szept. 12. 12:43
 4/10 tetris ***** válasza:
87%

Az Ultra Szavo penészelleni szere nálam bevált. Jól be kell spiccelni vele, pár órát hagyni rajta, és utána ragyogó fehér lesz.

Azt gondolom, hogy az öblítőszerekben lehetnek olyan anyagok, amik sötét, nedves helyen bepenészednek. Ezért mosás után mindig nyitva hagyom a mosógép ajtaját, és kihúzom félig-meddig a moszószeres-öblítős fiókot is, hadd szellőzzön.

2011. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
nekem is whirlpool van nekem ugyan nem penészesedik be mert ha mostam akkor utána leszedem és kiöblítem letörlöm és ennyi szedd le két gombot kell benyomni az adagoló oldalán és lejön akkor utána még joban szét tudod szedni látsz a hátuljába szifonkupakot azt szedd ki amivel beférsz sikáld ki vagy egész egyszerűen forralj fel vizet tegyél bele mosogatószert öntsd bele és jo erősen rázogasd és ki kell jönnie onnan nekem egyszer a mosópor rakódott bele meg az öblítőnyák ezt megcsináltam és tiszta lett remélem neked is beválik
2011. szept. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egész éjjel állt benne a 20%-os ecet, de nem sok változást láttam. Utána jött a zuhanyrózsa letekerés és forró vízsugár. Sajnos se fogkefe, se üvegmosó kefe nem javított a helyzeten. A forró vízsugár elég sok undormány dolgott kimosott, de ugye az évek alatt lerakódott fekete penésszel nem könnyű megbírkózni. Most jön a Savo, remélem hatni fog, aztán pedig a jövőben minden mosás után ki fogom öblíteni vízzel az adagolót, az öblítőt pedig higítani fogom. Köszi a tippeket!
2011. szept. 20. 15:05
 7/10 GTiLaca válasza:
Ezeken már túljutottunk mi is, nem lehet kitakarítani teljesen. A sósav meg a vizkőoldó javított a helyzeten, de teljesen tiszta sosem lett. A megoldást 7 év után egy másik típusú mosógép jelentette... :)
2011. dec. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Azóta próbálta még valaki a Savo-t? Bevált? Most, hogy olvastam, gondoltam kipróbálom. Mert az ecet nekem sem vált be. És kizárólag vegyszeres áztatás jöhet szóba, mert semmilyen fizikai eszközzel nem lehet hozzáférni a legkritikusabb ponthoz.
2015. máj. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Talán még valakit érdekel...

A Whirlpool AWE 2320-nak rohadt zárt, zeg-zugos vegyszeradagolója van. Én az egyéb takarítások előtt ebbe az idétlenségbe beledobok egy darab M5-ös acél anyát és egy nagyon erős - pl. szamárium - mágnessel kívülről tologatva kaparom le a felgyülemlett vastag szutykot. Azért M5-ös anya, mert annak laptávja a legszűkebb zeg-zugon is átfér, átmozgatható... Ezután mehet tovább az eddig bevált sikálás... :-)

2018. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Király ötlet a mágneses-csavaros vakarás! A metódus, mint az akváriumoknál.
2019. dec. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!