Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Wc vízkő ellen kinek mi vált be?

Wc vízkő ellen kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Katasztrófa a wc nálunk eleve. Két nap alatt olyan vízkő keletkezik rajta, hogy az egy vicc. Nem is normális. Eddig naponta!! klóroztam, de most szabin voltunk 2 hétig és most egy ilyen komplex barna-sárga vízkőréteg van az alján. Nem jön le se szivacccsal se a klasszikus klórral. Kiskanállal valahogy lekapartam egy részét, de még a sarkokban mindig ott van. Kinek mi jött be? Tényleg nagyon okàdék. 32/f az ecet felejtős
2022. jún. 11. 07:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Pedig az ecet fog segíteni. A klór egyeltalán nem segít, a vízkőnek sav kell.

Próbáld meg esetleg a citromsavat, vagy a sósavat.

2022. jún. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]


Így néz ki, màr ami maradt egy kiados súrolás után A fotón bem látszik de a sarkok is ilyen állapotban vannak.

2022. jún. 11. 07:37
 3/12 anonim ***** válasza:
4%
Szódabikarbona és ecet.
2022. jún. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A vízvezeték-hálózat mikor volt utoljára felújítva?
2022. jún. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az barnás réteg nem inkább víz magas vastartalma miatti kiválás?!
2022. jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

1-2 nap alatt sehogyan sem lesz vízkő rajta.

A vízkövet eleve a savak oldják; a klór fertőtlenít, de vízkövet sohasem oldott.

A lerakódásod inkább abból van, hogy össze van maratva már savval a szaniter, és feldurvult, a réteg rajta, és ebbe a szemcsés mart rétegbe rakódik bele minden és azonnal látszik.

Ha így van, ezen csak a csésze csere segít.

2022. jún. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
A tiszta sósav. 20% vagy... a még erősebb 30%-os leszed mindent. Fontos.. NE KEVERD MÁS CUCCAL.
2022. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehet venni fürdőszoba tisztítószert, abban van vízkőoldó, befújod vele, egy-két percig vársz, kefével átszaladsz rajta, kész is van.
2022. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

"Szódabikarbona és ecet"


A kémia oktatás tragédiája 😅

2022. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Az nem vízkő, hanem a már sérült réteg elszíneződése, ezért is segített eddig a hipó eltüntetni.

Domestos wc-tisztítója jó, én a kádat fehérítem vele (öntöttvas, már nem tökéletes, kicsit karcos, de jövőre költözünk és nincs értelme cserélni, viszont a karcok színeződnek)

2022. jún. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!