Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerszámok, gépek és garázspol...

Szerszámok, gépek és garázspolcok tisztításához mit vegyek?

Figyelt kérdés

Egy műhelyt kellene rendbe tennem, ami munkára volt használva és utoljára talán újkorában volt tisztaság benne.


A tisztítandó dolgokat három kategóriába tudnám sorolni:


1) Szerszámok és kellékeik. Mindenféle méretű és anyagú szerszám: Kulcsok, csavarhúzók, satuk, reszelők, kalapácsok, fogók; fém padok, szerszámtartók, stb. Fontos, hogy van bennük műanyag és fa alkatrész is.


2) Szerszámgépek. Csak a külsejüket akarom megtisztítani. Kompresszor, fúrógépek, köszörűk, stb. Ugyanúgy van rajtuk műanyag elem.


3) Polcok. A vas polcok állnak az olajban, zsírban. Fa polcok. Ezek valamennyire jobb állapotban vannak.


A kérdés, hogy milyen tisztítószert vegyek? Gondolom kannás kiszerelés kell ennyi mindenhez... Létezik univerzális, ami mindegyik feladathoz jó vagy legalább 2-3-féle különböző szer kell nekem? Csak áztatni és ecsetelni szeretnék, dörzsölni nem nagyon, mert akkor az életben nem fogok a végére érni.



2022. jún. 15. 23:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy van magasnyomású mosóm is, amivel a polcokat tervezem megküldeni mosás után.
2022. jún. 15. 23:41
 2/5 Japán Gulyás ***** válasza:
88%
Brigéciol, de figyelj arra, hogy ami kenést igényel azt utána olajozd és zsírozd újra.
2022. jún. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A brigéciolt lehet higítani valamivel? Úgy nézem, hogy nagy kiszerelésben nem kapható és szerintem 5L minimum, de inkább 10L el fog menni a polcok miatt.
2022. jún. 16. 01:00
 4/5 Japán Gulyás ***** válasza:
85%
Nő vagy? Szerszámokat meg gépeket nem úgy tisztít az ember, mint mikor ablakot pucolsz hogy spricceled rá ezerrel :D A brigéciol egy zsíroldó szer, nem fogod vele megúszni a sikamikálást, épp csak annyi kell belőle, hogy a súrolókefének besegítsen. 3-4 üveggel egy közepes autószerelő műhelyt tisztára lehet suvickolni.
2022. jún. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Amilyen meleg van minden megszárad a napon gyorsan. Ha nem rozsdás, akkor a víz és mosogatószer jó, aztán körömkefe. Mindent napra teszel, 1 óra múlva forró lesz és száraz.

Én pár éve így csináltam nyáron. Percek alatt kiszárad minden.

Amit zsíroz i kell, oda vagy zsír(satu), vagy a mozgó részekre kis kenő spraj.

2022. jún. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!