Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miket mostok együtt?

Miket mostok együtt?

Figyelt kérdés

Nem szeretem kevés mosnivalóval elindítani a gépet, mert több szempontból is pazarlás, viszont hiába van tele a szennyeskosár, ha különválogatom, amiket együtt szoktam mosni, nincs egy mosásra való egyikből sem.

A feketéket külön mosom, a színesekből is csinálok egy világosabb színes és sötétett színes adagot. A fehéreket ketté szoktam szedni (fehér ruhák, pólók stb 30 fokon, de fehér törölköző, ágynemű 60-on). Egyéb színű törölköző és ágymenű is 60-on. A konyharuhákat is 60-on szeretem, de pl azokból sosincs annyi, hogy kitegyen egy önálló mosást, viszont nem szívesen rakom törölköző mellé. Ketten vagyunk a háztartásban, így nem gyűlnek olyan gyorsan a dolgok.

Ki hogy oldja meg? Kíváncsi vagyok :)



2022. júl. 10. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Színes+fekete együtt 40 fokon

fehér külön, “szerencsére” rengeteg van, mert ápolónő vagyok. Az 60 fokon.

Ágynemű külön, türcsi külön 60 fokon.

és a konyharuhákból is indítok egy külön adagot, mert azt nem akarom összemosni semmivel.

2022. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Én is úgy válogatok, ahogy te leírtad és ezek szerint is indítom el a gépet. A mosógép annyi vizet fog felvenni, ami kell a ruháknak. Már nem úgy van, mint a régi típusokban, hogy akármennyi ruhát is teszel bele, akkor is beszívja az x mennyiségű vizet. Mosószer, öblítő szintén kevesebb kell, ha kis adagot mosol, ezért nem éri meg a kapszula a “kis” háztartásokban. Illetve mi pont emiatt vettünk csak egy 6 kg kapacitású gépet, mert csak ketten vagyunk. Nekem sokkal fontosabb, hogy a ruháink szépek maradjanak, minthogy mindent összemossak eszetlenül mindennel.
2022. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 L.. István ***** válasza:
Milyen mosógéped van? Mert az enyémen van 1/2 program (ami a ruhamennyiségre vonatkozik), a mostaniakon meg már súlyautomatika. Én csak a fehéret meg a színeset külön és kész. Mindent 40 C-on, kényesebb cuccaim nincsenek. Ja ás pasi vagyok :-D
2022. júl. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ilyen ruhamennyiségfelező nincs, olyan van, ami az időt rövidíti le, azt mindig be szoktam kapcsolni, akármit mosok, mert ilyen másfél és 2 órás programok vannak, és azok helyett szoktam a háromnegyed órás és 1 órásat indítani. (60 fok az 1 órás)
2022. júl. 10. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem nagyon sok gép nem állítja még automatikusan a vízmennyiséget, a miénk sem, pedig csak 2 éve vettük.


Én a színes+feketéket együtt mosom, nem válogatom külön. A fehéreket igen, bár abból nincs sok, csak félprogramon indítom el őket.


A konyharuhákat+törölközőket+ágyneműket szoktam együtt mosni 60 fokon, azokat nem válogatom szét.


Ami nálunk kényesebb, az a mostantól pelenka. A pelenkakülsőt, ami általában nem lett pisis/kakás, simán beteszem a színes ruhák mellé, de a pelenkabetéteket csak a törölközőkkel vagy ágyneművel teszem be, 60 fokon+textilfertőtlenítővel (nyilván nem sz*rosan, az már rég le van akkor öblítve róla :D(

2022. júl. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Színeseket és feketéket együtt. Fehér és halvány színűeket együtt. Idáig 40fokon. Törölközőket, konyharuhákat, világos alsóneműket együtt 60 fokon. Az ágynemű pedig kitesz magában egy mosást. 40fokon.
2022. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fekete szines torcsik agynemuk egybe 40 fok

Feherek, lepedok 40 fok


Kutya macska cuccai kulon mosozsakba mert iszunyan szoroz 40 fok

2022. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!