Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vadonatúj wc mitől dugulhat el?

Vadonatúj wc mitől dugulhat el?

Figyelt kérdés

Az imént traumatikus élményben volt részem. :(

WC lehúzás után nem ment le a cucc, hanem megtelt a csésze. Hülye voltam, és rákuldtem még egy adag vizet, mire kiöntött. Néhány perc múlva hallottam egy buggyanást, és szerencsére leereszkedett a víz.

Április végén fejezték be a lakásban a teljes körű vizesblokk-felújítást. Minden csövet kicseréltek, új a wc is, sőt, a társasház függőleges vezetékei is vadonatújak! A lakásban két felnőtt lakik, tehát sem kisállat, sem gyerek nem okozhatott olyan galibát, hogy beleejt valamit. Műanyag wc illatosító sincs, pont ezért, mert a régi wc egyszer ezért dugult el.

A víz hetek óta nehezen megy le, de csak a nagy dolog után.

Mi lehet az oka?

Mit tegyek, hogy ne történjen ilyen?



2022. júl. 22. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kula, sok papír. Tökmindegy, hány éves a klotyó.
2022. júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz kivitelezés.

Vagy beleöntötték a malteros vizet a melósok, láttam már ilyet.

2022. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát az lehet, hogy sok papírt használok. A nagy kula, hát ezt nem tudom megítélni.

Megkérdezem a férjemet, ő tapasztalt-e ilyet. Mert ha nem, akkor valószínűleg a sok papír.

Most ecetet meg szódabikarbónát öntöttem bele.

2022. júl. 22. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:

"rákuldtem még egy adag vizet, mire kiöntött"

Ezt az >ennek öblítéssel mindenképpen le kell mennie< mentalitást el kellene felejteni, és a másik felnőttnek is szólni kellene, hogy ő is felejtse el. Venni kellene egy nem túl drága eszközt, amivel fel lehet lazítani, vissza lehet húzni vagy több darabra szedni a dugulást okozó cuccost:

[link]

2022. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4: igen, a pánik nem a legjobbat hozza ki belőlem.

A másik felnőtt arról tájékoztatott, hogy vele sosem fordult elő ilyen, mármint hogy nem ment le a cuccos.

Szóval valószínűleg én leszek a hibás a sok klotyópapírral?

2022. júl. 22. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is a sittre, egyéb hulladékra tippelek, főleg társasházban a lépcsőzés helyett szemrebbenés nélkül betömködik egyesek a wc-be.
2022. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 arra gondolsz, hogy a főcsőben van akadály?
2022. júl. 22. 14:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs ott semmi akadály. A kanyarban megáll a cucc, a papír letömíti beszorul. A nyomás kiviszi.
2022. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4 inkább ez

[link]

2022. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!