Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha fég v4-es gázbojlernál...

Ha fég v4-es gázbojlernál /csak zuhanyzásnál/ kinyitom a meleg vizet és hozzá engedek hideget miért alszik a hőcserélő lángja?

Figyelt kérdés
Vissza kell venni a hidegből akkor újra begyullad. De így nem tudom megfelelően szabályozni a víz hőmérsékletét vagy hideg vagy forró. Ha tud rá valaki valamilyen megoldást nagyon megköszönném.
2010. szept. 22. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A víz hőmérsékletét a boylernél lehet állítani rendesen. Ha a zuhanynál állítod akkor a ráadott hideg víz nyomása visszafogja a meleget pedig a melegvíz áramlása nyitja a gázt, ha túl kevés akkor a membrán nem nyitja mag a gázt.Azt meg végképp nem szabad csinálni hogy a meleget szűkíted. Azt lehet csinálni hogy a boylernél a legalacsonyabb hőfokot állítod a csúszkán és a zuhanynál óvatosan teszel hozzá hideget.
2010. szept. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó neked, nekem elalszik néha az őrláng melegvíz engedésénél, és ki kell másznom a zuhany alól, hogy újra bekapcsoljam.....
2010. szept. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"elalszik néha az őrláng melegvíz engedésénél"


Vagy el van dugulva a cső az őrlángnál vagy rosszul van a láng útjába rögzítve a hőelem, vagy döglődik a hőelem.

2010. szept. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alacsony a víznyomás. Ha megnyitod a hideg vizet, kevesebb víz jut a bojlerig, ezért lejjebb veszi a lángot. A nyomáscsökkenést okozhatja dugulás, lerakódás is.

(Egyébként mintha máshol is olvastam volna pont ezt a kérdést...)


23:51!

Vegyél egy termoelemet és cseréld ki! Én is pár hete cseréltem, azóta tökéletes. Valami 800Ft-ot fizettem érte.

Ennyit csak megér, hogy ne kelljen kimásznod a zuhany alól.

2010. szept. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az alábbi címen biztos kapsz alkatrészt:


1096 Budapest, IX. kerület, Sobieski János utca 25

Gázbazár


Én is találtam alkatrészt hozzá, hasonló problémával küzdöttem. Amúgy meg, ha nem megy, akkor szabályoztasd be egy gázszerelővel.

2011. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!