Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Használjak szárítógépet vagy sem?

Használjak szárítógépet vagy sem?

Figyelt kérdés
Amióta elköltöztünk és kisbaba van a családban minden ruhaneműnk szöszös. Mint kiderült utólag iszonyatosan kemény a víz, ahol most lakunk ezt orvosoltuk vízlágyító berendezéssel. De mielőtt beszereztük volna öblítő nélkül mostam sokszor a baba miatt(így leginkább a hagyományos textilpelenkákon vettem észre, hogy foszlanak), illetve sok új holmit vettünk törülköző stb. De kaptunk használtan is ruhákat a babának. Azt ha korábban szárítógépben szárították és sérült a ruha anyaga, hogy hozható helyre? Sok öblítő egy idő után segít. Most már féléves a baba merek az ő ruháihoz is öblítőt használni. Szereztünk be mi is szárítógépet, mert szépen leszedi a szöszöket, de hiába vettünk drága gépet, minden holmin úgy veszem észre hamarabb tönremegy, pedig kímélő programot használok. Mi lehet a megoldás?
2022. aug. 12. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Érdekelne, hogyha a baba miatt eddig nem öblítőztél, most miért? Az öblítő vegyianyagai bevonják a szövetet, illatot árasztva bomlanak egyes elemei. Ugyan úgy felszívódnak a bőrön át, akárhány éves a babád.

[link]

A tönkretett anyag foszlását semmivel sem állítod meg, selejtezz. Sok öblítőt meg felejtsed el!

2022. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szárítógépbe nem lehet mindent berakni.


“ De kaptunk használtan is ruhákat a babának. Azt ha korábban szárítógépben szárították és sérült a ruha anyaga, hogy hozható helyre?”

Heeee????

2022. aug. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Amire te gondolsz az a bolyhosodás, nem szösz. A bolyhokat nem szedi le a szárítógép, Sőt segít a bolyhosodásban, mivel órákig egymáshoz dörzsölődnek egymáshoz a ruhák benne.
2022. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg másik programon/programokon is. Ha az sem használ, akkor a ruhák nagyon gyenge minőségűek. Mi egy 10 éves kondenzációs gépet használunk és nem vettem észre különbséget a ruhákon.

Textilpelenkát ne tedd be a szárítógépbe, mert az tényleg nagyon érzékeny. Ha fertőtlenítési okokból is használsz szárítógépet, akkor a textilpelenkát inkább mosd és vasald ki.

2022. aug. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én szeretem a szárítógépet, ami nem bírja, az kb. 2 ruhadarab, egyébként mindent bedobok. Öblítőt nem használok, vízzel kevert ecetet viszont igen, pont a szárító miatt. Mix program szárít mindent meg a gyors, többit nem használom.
2022. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A vízzel kevert ecet miért jó a szàrítónak?
2022. aug. 14. 22:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Öblítő helyett használom a mosógépbe. Ui. az öblítő lerakódik, nemcsak a mosógépnek nem jó és a bőrnek hanem a szárítónak sem. Férj ekcémás, szóval leszoktunk az öblítőről. Függönynél szoktam egyedül öblítőzni, mert azt nem szárítom. Ráadásul a szárított ruha nem lesz öblítőszagú, szóval kár is venni.
2022. aug. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!