Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A zuhanyzóban lévő fekete...

Timici_timicike kérdése:

A zuhanyzóban lévő fekete matt csempét bekentem vízkőoldóval. Sajnos kifehéredett. Szerintetek mível tudom helyre hozni, eltűntetni a foltokat?

Figyelt kérdés
2022. szept. 18. 20:18
 1/3 Noren1989 ***** válasza:
84%
Szerintünk kalapàcs,csemperagasztó,csempe és fuga a keresztrejtvényed megoldàsa.
2022. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Semmivel.
2022. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem még több vízkőoldóval! Valószínűleg az történt, hogy felmarta a vízkőréteg tetejét, de nem szedte le az összes vízkövet. Nálunk is volt ilyen sötétzölddel.

A foszforsavas vagy sósavas alapú (tehát nem a kis gyenge Cillit és társai, hanem amit háztartási boltokban általában literes fehér flakonban árulnak) vízkőoldót szivaccsal óvatosan tunkold rá (gumikesztyűben), ne folyjon lehetőleg le másra, mert nagyon erős.

De először próbálkozhatsz 20%-os ecettel is, nem veszítesz vele semmit.

A szivacs dörzsi részével dörzsöld, meglátod, ha normális csempe volt, tehát rendes kerámia felülete van, le fogja hozni. Lehet többször is próbálkozni, felvisz, dörzsöl, áttöröl, száradás után látod, hogy még mindig fehér, akkor újra ugyanezt.

2022. szept. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!