Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Dolgozó nők! Ti hogy oldjátok...

Dolgozó nők! Ti hogy oldjátok meg a házimunkát? Mit milyen gyakran csináltok?

Figyelt kérdés

Mikor szoktatok általában takarítani?


Milyen időközönként csináljátok meg a következőket:


- sepregetés és felmosás

-portörlés

-porszívózás

-Ablaktisztítás

-Fürdőszobai csempe tisztítása

-ágyak,kanapék,fotelek porszivózása

-konyhai gépek/eszközök megtisztítása (l.mikró,kávéfőző,gáztűzhely stb).


Milyen gyakran van nagytakarítás,mikor fullba kitakarítjátok a lakást?


Akik éjszakás műszakban is dolgoznak, nálatok milyen változás van? Éjszakai munka után mit csináltok meg?



2022. szept. 28. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Igyekszem munkanapokon takarítani, hogy ne erre menjen rá a hétvége.


Sepregetni nem szoktam, porszívózok heti 1-2 alkalommal.

Felmosás igény szerint, amikor látom hogy ráfér a padlóra.

Ablakpucolás szintén igény szerint, kb néhány havonta.

Fürdőcsempét néha letörlöm ha már látszanak rajta a cseppek.

Kanapét ki szoktam porszívózni a heti porszívózáskor. Az ágyat nem, azon van egy leszedhető "takaró", azt mosom ki néha. Fotel nincs.

Konyhai gépek szintén igény szerint, tavasztól őszig pl alig használom a sütőt, olyankor alig kell rá figyelnem. Télen viszont folyton sütök, olyankor 1-3 hetente kitakarítom.


Nem igazán van külön nagytakarítás, igyekszem folyton rendben tartani a házat.


Én leginkább helyiségenként haladok a hét során, szóval pl. hétfőn konyhatakarítás van, akkor ott körbenézek és megcsinálom amit kell, lepucolom a pultot, sütőt, átnézem a hűtőt hogy van-e kidobandó dolog, stb. Kedden a nappaliban rakok rendet, szerdán a fürdőt pucolom ki, stb. Így többnyire sikerül a felszínen maradni és nem harapózik el a kupi-kosz.


8-16-ig dolgozok, plusz napi 2-3 óra utazás.

2022. szept. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
70%

- sepregetés és felmosás: felmosás hetente vagy akut szennyeződés esetén, konyhában minden nap felseper valaki (általában párom, mert ő morzsál oda)


-portörlés: közösen nekiesünk úgy 6 hetente a polcoknak, igazából amikor már látjuk hogy kell és van rá időnk


-porszívózás: hetente, párom csinálja


-Ablaktisztítás: évente 2x, párom csinálja


-Fürdőszobai csempe tisztítása: úgy 2 havonta nekiesek meg a konyhainak is


-ágyak,kanapék,fotelek porszivózása: kb. 2 hetente, szintén párom által amikor úgyis porszívózik és eszébe jut


-konyhai gépek/eszközök megtisztítása (l.mikró,kávéfőző,gáztűzhely stb): mikró hetente ha nincs akut szennyeződés, tűzhely minden főzés után, kávéfőző nincs.


Én általában hétvégén takarítok, mert akkor van időm, hétköznap munka után vagy másodállásban vagyok vagy edzek. Kivétel persze az akut szennyeződés, nyilván ha valamit összekenek, azt azonnal tisztítom. Illetve a mosogatás, az hétköznap az enyém, hétvégén páromé.


Giganagy takarítás évente 2x. ősszel és tavasszal.

2022. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Bár nem nő vagyok, de az én elvem a folyamatos takarítás, tisztán tartás.


Felmosás pár perc.

Porszívózás pár perc.

WC takarítás 10 perc.

Zuhany takarítás 10 perc.

Portörlés 10 perc.


Nagyobb takarítás 2-3 havonta, vagy ha vendégségbe jönnek. De általános esetben erre nincs is szükség.

2022. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Heti egyszer jön takarítónő.
2022. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Porszívózás pár perc."

Hát... Azért nagyon nem mindegy, hogy mekkora a lakás/ház, vannak-e szőnyegek, mennyire tágas (mert ha nem nagyon, akkor sokkal nehezebb végignavigálni rajta a porszívót), stb.

2022. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hétköznaponként mikor melóbol hazaérek, elindítom az esti 45 perces híradót, jó hangosra állítom, és azt hallgatva haladok a takarítással. Ha kell elindítok egy adag mosást az elején, és közben elmosogatok, ez kb 5 perc. Aztán nekiesek az épp aktuális tennivalónak.

Hétfő fürdőszoba

Kedd hálószoba

Szerda nappali

Csütörtök- péntek konyha.

Soha nincs retek, sem kupleráj.

2023. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!