Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mennyi házi munkát csinálto...

Ti mennyi házi munkát csináltok otthon?

Figyelt kérdés

Mennyit várnak el a szülők,hogy besegítsetek?nemet és kort is írjatok,köszönöm szépen.:)

16/l



2014. jún. 4. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:

16 évesen a mi (én meg a húgom) feladata volt a hétvégi takarítás az egész lakásban. Főzésben is segíteni szoktunk (egyik a zöldséget pucolta, másik a húst panírozta... kb ilyen szinten). Az is elvárható volt tőlünk, hogy ha a szüleinknek más dolga akadt, akkor egyszerűbb kajákat (főzelék, tésztaétel, rakott krumpli,...) mi főztük meg. Néha a mosogatást is mi csináltuk.


Hétközben csak annyi volt a dolgunk, hogy rendet tartsunk magunk körül, alap dolgok, ágyazás, reggelit magunknak csináltuk (kakaó+ vajaskenyér) illetve esténként néha mosogatás.


Velünk élt a 90 éves nagypapa is, természetesen ha hazaértünk a suliból és a szüleink még dolgoztak, akkor őt is megebédeltetni a mi dolgunk volt.


Nyári szünetben a kerti munkákban is segítettünk, lekvárfőzés, savanyúság eltevése, ilyenekből is kivettük a részünket, virágoskert locsolása is a mi dolgunk volt.


Nagytakarításkor ha nem is az egész ház, de a saját szobánk kiglancolása is a mi feladatunk volt. Szőnyegek kitisztításában is segítettünk.


Mosni tudtunk, géppel is, kézzel is. Teregetés, száraz ruha beszedése is többnyire a mi dolgunk volt. Vasalni is tudtunk- szoktunk.


Hát így összefoglalva kb. a wc-pucoláson kívül mindent szoktunk csinálni.

2014. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja vásárolni is szoktunk (a városba jártunk suliba, ahol több bolt volt, nem csak egy 6-4 között nyitva tartó kis élelmiszer), természetesen listával.


Azt elfeledtem, hogy lányok vagyunk, és ez kb. 8-10 éve volt.

2014. jún. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen mosogatás, hétköznap főzés, saját szoba rendben tartása, néha porszívózás, sepregetés, portörlés, kád kimosása volt. Meg nyáron a befőzésben segítettünk. De anyukám mindig többet dolgozott otthon nálunk.

Ez 14 éve volt.

2014. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!Mi négyen vagyunk testvérek, két lány-két fiú. Már rég nem lakunk otthon, de amikor én 16 éves voltam suliidőben általában csak a hétvégén kellett segiteni, de hétköznap szivesen vállaltam magamra a bevásárlást, akkor mindig barátnővel mentem. Kisebb korom (kb.13 éves) óta volt a teregetés és a vasalás csak az én dolgom -ilyenkor tv-t néztem közben. Hétvégén a mosogatás, utána felmosás - elpakolás, szobatakarítás ..ilyenek.

Tavasztól a két kert ültetése, gondozása - nyáron a terménybetakarítás, felhasználás, pucolás, magozás, eltevés -ilyenkor is összehívtuk a barátnőket- egyszer nálunk, máskor náluk csináltuk ezeket - jó partyk voltak. Én most 37 vagyok.

2014. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!