Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen illatú nálatok a ruha...

Milyen illatú nálatok a ruha közvetlenül a mosógépből kiszedve?

Figyelt kérdés

Eddig nem szagolgattam de mióta sok posztot látok, hogy rossz illatú sokaknál a ruha a gépből kivéve én is rászoktam és csomószor valóban fura szagú nálunk is. A mosógép makulátlan és max 2 éves, gyakran van 60 fokos mosás, mosógéptisztítás, fertőtlenítős öblítő is van használva.

A bugyik időnként izzadság szagúak (erre emlékeztet), néhány ruhadarabon komolyan mondom gcire hasonlító posványt érzek de kizárólag ha az orromba dugva mélyen szagolom meg. Ez inkább persze csak a 30 fokos mosásnál van. Mi a kutyafüle okozza ezt? kapszulával és sansin öblítővel mosok illetve sanytollal. 2 órás programon is ez van.



2022. okt. 29. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

A covid óta sokan éreznek sokfélét.

Egy időben én is mindennek rohadt vöröshagyma szagát éreztem, aztán elmúlt.

Nyugodj meg a ruháid nem büdösek mosás után!

2022. okt. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Nincs eléggé kimosva.

25 évvel ezlőttig senki se hallott olyanról, hogy csak beteszed a gépbe, lefuttatsz egy 45 perces mosást és kész.

Előmosni, dörzsölni, áztatni kell sok mindent.


Van olyan, hogy naponta átöblítesz egy nyári ruhát 30 fokban gyorsprogramon és az elég, de nagyon különbözők a szennyesek.

A fehérnemű pl. nem ez a kategória.

2022. okt. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de mondom 2 órás mosásról van szó nem rövid programról.
2022. okt. 29. 23:35
 4/12 A kérdező kommentje:
ja mi nem voltunk covidosak egyébként
2022. okt. 29. 23:37
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

3: De mondom, hogy a gépi mosás nem mindenre elég.

Én a fehérneműt elő is mosom, dörzsölöm, folttisztítom és áztatom is.

2022. okt. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

#5

Ne haragudj, de ti meddig hordotok egy bugyit, vagy alsónadrágot?

Ne mondd már, hogy 1 nap alatt ilyen ordenáré állapotba kerül, hogy ennyi kezelést igényel!


De ha valakinek folyása van, az használjon betétet, ahogy bepisilésre/bekakálásra is van erre megfelelő. No meg vécépapírból is van száraz/nedves, ha rendesen kitörli magát valaki, akkor a fehérnemű a legkisebb gond mosásnál.

2022. okt. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szagolgatom a vizes ruhát, te se tedd! Az anyagoknak más a szaguk vizesen, mint szárazon. Majd ha szárazon is büdös lesz, ráérsz akkor foglalkozni a problémával!
2022. okt. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tuti a géppel van valami.


Nekem új gépem van, rövidebb programon volt, hogy érezhetően nem öblített. És nekem is izzadtságszagú marad sokszor a ruha, meg kellemetlen szagú. Pedig nem vagyok igénytelen 1 nap után megy minden cucc a gépbe.


Gyakorlatilag csak a leghosszabb, legalaposabb mosás ér valamit.


Érdekes, mert korábbi albérletemben hasonló típus volt, ott a legegyszerűbb, legrövidebb program után patyolat tiszta, friss illatú ruhák kerültek ki a gépből.

2022. okt. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Soha nem érzek semmi fura szagot a ruhákon. Öblítő szaguk van, pedig félig se teszem az öblítős rekeszt. Az jutott eszembe, hogy a gép ajtaját, ha nem használod, becsukod? Ha igen, akkor lehet beleposhad egy kis víz és az okoz ilyen posvány szagot. Nem tudom mennyi helyed van de ha teheted, hagyd nyitva az ajtaját. Nekem mosókonyhám van, használaton kívül a mosógép ajtaja mindig tárva-nyitva és a mosószeradagolót is mindig kiveszem. Így ki tud szellőzni. Mikor lemegy az utolsó mosás, akkor át is törlöm belül egy ronggyal az ajtót, a dobot és az ajtógumit is. Nem nagy dolog, de sokat segít.
2022. okt. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nagyon is igazak a legendák, hogy amiket mi kapunk mosószereket, azok közel sem olyan jók mint amiket külföldről hoznak. Illetve a kemény víz is sokat ront a mosási hatékonyságukon.

Én is kínlódom a ruháimmal, mert nem jön ki a szaguk, hozzáteszem, ezek főleg munkásruhák és polók, útóbbiakat naponta cserélem és 2,5 órás , 60 fokos mosás és előáztatás után is emulzió szaguk van. Viszont tegnap duplán mostam ki, és most érezni az öblítőt, szóval lehet vissza kell térnem a mosóporra, mert azzal tudok csak a gépemben előmosást is csinálni.

Amit lehet, azt csak 60 fokon mosok, amit meg nem, ahhoz pedig fertőtlenítős mosószert használok.

2022. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!