Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha a domestost azonnal lemosom...

Ha a domestost azonnal lemosom, tehát egy alapos átsikálás után forró vízzel leöblítem a felületről, úgy már nem is fertőtlenít?

Figyelt kérdés

2022. nov. 21. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:

A forró víz már önmagában elég sok bacit megöl. Kérdés, mi a cél?


Milyen felületről van szó? Mi a szennyeződés?

2022. nov. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Így van. A fertőtlenítőknek van egy bizonyos hatásideje. De a lakossági felhasználásra szánt fertőtlenítőkben (pl. domestos) ez nincs meg. Illetve az otthonodban nem is kell olyan szer, amivel sterilizálnod kellene, mint mondjuk egy műtőben.

Ha nedves domestosos vízzel átitatott kendővel kezeled a felületet az otthonodban, az bőven elég.

2022. nov. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Alomtálca mosás után kád fertőtlenítés. Akkor szerinted lefertőtlenítette?
2022. nov. 21. 13:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindig így csináltam eddig és bem volt gond belőle. De most elolvastam a flakont és rá van írva hogy hagyjam rászáeadni először. Azt hittem van ez olyan erős, hogy nem kell rajtahagyni.
2022. nov. 21. 13:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jó az eddigi. Lett bajod..... Nem. Akkor jó.

Eleve a 60 fokos víz mar elég jól fertőtlenít, a folyóvíz meg elmossa.

Kezedet minden után szappannal mosod,"csak" holott mindenhol nyúkálsz és azzal eszel stb.

2022. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor kell száradni hagyni, ha mondjuk lenne egy gyenge immunrendszerű családtagod, és a konyhapultot, amikor főzöl neki, le kell szó szerint fertőtleníteni azokat az eszközöket, amelyek érintkezni fog.


Vagy valamilyen fertőző betegség üti fel a fejét a családban, amely a felületekre tapadva is fertőzhet. Pl. a kilincsek.

2022. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A szappanos dolog sokszor nekem is eszembe jut, pedig az csak egy szappan... és mégis elég. :D Köszi akkor nincs semmi baj
2022. nov. 21. 14:09
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os, köszönöm a segítséget
2022. nov. 21. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Hagyd rajta legalább 10 percig, én fél vagy akár 1 óriáig is szoktam hatni hagyni. Így a penészt is elpusztítja és kifehérít. Utána csak hideg vízzel öblíts, így kevesebb domestosos pára képződik. Ha már lekezelted fertőtlenítő szerrel, nem kell még pluszba forró víz.
2022. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!