Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Játékos takarítás mindenkinek?

Játékos takarítás mindenkinek?

Figyelt kérdés
Ötleteket várok, hogyan lehetne játékossá, élvezetessé, vonzóvá tenni a takarítást és egyéb háztartási munkákat gyerekek, kamaszok, meg persze felnőttek számára is. :)

2023. jan. 5. 11:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Hát, a fene tudja!

Kisgyerekkel 1-2x el lehet játszani, hogy "vonatozik" a porszívóval, vagy "vadászik" a porcicákra, de aztán ahogy minden játék, ez is unalmassá válik számára.

Azt kell tudatosítani a gyerekkel, hogy nem csak játék az élet, vannak "nemszeretem" feladatok, amiket el kell végezni, mert az élet velejárói.

Aztán később vagy lesz rá igénye, vagy nem, hiszen vannak nagyon tiszta, rendes, pedáns emberek és vannak nem ilyenek.

2023. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

szerintem a gyerek még magátol is "jatszik" takaritósat, ha azt a példát látja otthon.

Alapvetően legyenek kötelességei is a gyereknek ahogy nő, fokozatosan egyre több, mikor már kamasz lesz akkor már csak nézed a nevelésed eredményét, ott már sok beleszólásod nincs.

A kamasz már nem fog játékból takarítani, addigra már kell, hogy kialakuljon a kötelességtudata.

2023. jan. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Pont, hogy arra kell nevelni kicsi kortól egy gyereket, hogy vannak az élet minden területén FELADATOK, nem csak játék. Természetesen a korának megfelelő fokozatokkal. Első lépésben legyen természetes, hogy elpakolja a játékait, a szennyesbe dobja a levetett zokniját, bugyiját. Később leviszi a szemetet, vagy övé a portörlés. Megtanítani, hogy tartson maga körül rendet, mert takarítani csak rendben lehet, kuplerájban nem és a családi feladatvállalásból neki is ki kell vennie a részét.
2023. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Kamasznak: "Átírtam a wifi jelszót. Ha kitakarítasz megtalálod." vagy "Eldugtam 20 ezret a szobádban, jó keresgélést" 😂
2023. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

Példamutatással kell nevelni!

Ha azt látja, hogy nálad szalad a lakás, rendetlen vagy, a tisztasággal is vannak gondok, akkor ő is ilyen lesz. Vagy később, felnőttként pont az ellenkezője, mert a negatív példa is példa.

Egy biztos, játszadozással nem mész semmire!

2023. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem már kicsiként is arra kell őket nevelni, hogy ez nem játék.

Nálam, mikor óvodások voltak, már akkor megtanultok, hogy fürdés előtt mindenki összepakol, utána lesz csak mese. Kivétel nélkül mindig. Kamasz korban pedig már úgy kell ezt tálalni, hogy bizony ez feladat. Sokaknál hallottam, hogy fizetnek azért, hogy kivigyék a szemetet, vagy teregessenek ki. Ebből nem fogják megtanulni, mert a pénz lesz a motiváció, nem pedig a feladat elvégzése.

2023. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Egy biztos, játszadozással nem mész semmire!"

Persze, fogcsikorgatva is lehet nyelveket tanulni is, meg matekot, meg atlétikát is, meg bármit, de én pont olyan ötleteket várnék, amik valahogy talán arra hasonlítanak, ahogyan a számítógépes játékok csinálják. Azokra annyira rá lehet kattanni minden életkorban, pedig abban sincs igaziból semmi különösen érdekes, csak csupa kattintgatás, ugyanazok az ismétlődő dolgok újra és újra - és mégis olyan kitartóan képesek csinálni emberek milliói, hogy hihetetlen. Valahogy ezt kéne talán ráhúzni a házimunkákra is, nem? Hogy ne utálja, hanem szinte folytatni akarja minden érintett - igaziból életkortól függetlenül is. Mert persze értem én, hogy kicsi kortól rá kell nevelni. De hogy lehetne mégis az egésznek valahogy jobb íze? Volt itt (vagy talán valahol máshol) egy hasonló kérdés egyszer, és ott kezdtek gyűlni valami játékosabb féle ötletek, csak már nem emlékszem, hogy mik...

2023. jan. 5. 12:44
 8/26 A kérdező kommentje:

"Sokaknál hallottam, hogy fizetnek azért, hogy kivigyék a szemetet, vagy teregessenek ki. Ebből nem fogják megtanulni, mert a pénz lesz a motiváció, nem pedig a feladat elvégzése."

Ez szerintem sem jó ötlet. De hát a számítógépes játékokért sem kapnak pénzt, max. valami játékpénzt, és mégis képesek naphosszat azon lógni...

2023. jan. 5. 12:46
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

#7

Sajnos, ha te a számítógépes játékokkal hozod egy szintre a takarítást, vagy a nyelvtanulást, akkor nincs ötlet a részedre!

Tudnia kell a gyereknek, hogy van a feladat és van a szórakozás!

Fogorvoshoz sem azért járunk, mert az annyira jó mint egy játék, hanem mert muszáj, hogy rendben legyen a szánk. A mai igényszint ezt követeli meg, hacsak foghíjasan nem akar villogni valami lecsúszott közegben.

Válaszd szét a feladatokat, a kötelezően elvégzendőket a szórakozástól, ezzel tanítod a gyerekedet a későbbi komplex életre!


Amit te akarsz, az nagyon hasonlít arra, amikor egy gyereket a társasjátékban mindig nyerni hagyunk, mert sír Pistike ha veszít. Az ilyen gyereket majd az élet fogja keservesen megtanítani, hogy veszíteni is tudni kell.

2023. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Fú, kérdező, hát a takarításra senki nem fog úgy rákattanni, mint valami játékra, nem is értelek. Tőled abszurd elvárás, hogy 2-3 év felett bárki játékként tekintsen a házimunkára.


Ahogy előttem írták, kkiskoruktól bele kell nevelni a gyerekeket a háztartásvezetésbe, elfogadtatni velük, hogy ez is az élet része, és akár tetszik, akár nem, meg kell csinálni?


Te játékosan állsz neki wc-t pucolni vagy porszívózni? Kétlem. Más sem fog.

2023. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!