Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik porszívót vegyem meg?...

Melyik porszívót vegyem meg? ETA vagy Samsung (2 link)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Nem tudok dönteni, kérlek segítsetek! Melyik lenne a jobb nagy méretű, szőnyegpadlós, hajas lakáshoz? Nekem az ETA-nál a nagyobb tartály, a Samsungnál a HEPA13-as szűrő a szimpatikusabb (bár nem tudom, hogy a HEPA12-höz képest mennyivel érdemesebb csak emiatt ezt választani).



2023. febr. 8. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló Samsungom volt. Nagyon nem szerettem. Alapból nem ajánlanám a porzsáknélkülit. Lehet, hogy egyszerű kiürítteni és nem kell zsákra költeni, de ha azt akarod, hogy folyamatosan ugyanazzal a szívóerővel szívjon, akkor a szűrőket is nagyon gyakran kell tisztítani.
2023. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos, csak a porzsákos porszívókkal meg az a baj, hogy hamar elszakad vagy tönkremegy a porzsák, és hosszú évek távlatában kínlódás lehet megfelelő zsákot találni vagy rendelni. Plusz igazából cserélhetem a porzsákot többezer forintért, vagy helyette úszok a porban ingyen havonta kétszer, egyik sem egy felemelő választás. Mindkettő típussal volt szerencsénk az évek során, nem találtunk olyat, amit újravettünk volna. Nem szívesen úszunk a porban, de a porzsákszerzés meg sokszor volt rémes munka.
2023. febr. 8. 16:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem porzsákos van, kettő kattintással rendelek hozzá a neten zsákot.
2023. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó neked, mi mindig olyat fogtunk ki, amihez nagyon nehezen tudtunk már 4-5 év távlatában zsákot szerezni. Az elején ment nekünk is, aztán egyszercsak nem volt többé rendelhető.
2023. febr. 8. 16:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondolom ezek az olcsóbb modellek lehettek.

A nagyobb márkáknál mindig van beszerezhető porzsák. A gépek mérete nem változik.

2023. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan az olcsóbbak voltak, de már nem tudnék árat mondani. De amúgy nem vagyok elzárkózva a porzsákos opcióktól, ha van valamilyen konkrét modell, ami megfelelne a követelményeknek (szőnyegpadló, sok hajjal, nagy területen), akkor szívesen veszem a javaslatot.
2023. febr. 8. 16:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Erről nagyon sokan jókat írtak vissza:

[link]

2023. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Negyven évvel ezelőtt vettünk egy porzsákos Philips porszívót a halk fajtából, akkor 27ezer Forint volt. Porzsák a mai napig kapható hozzá.

Húsz évvel ezelőtt vettünk egy porzsák nélküli, digitális vezérlésű, automatikus szívóerő szabályzású Samsung porszívót 60 ezer forintért 90 ezer helyett(engedménnyel, mert utolsó darab volt).a mai napig használja a nejem, nagyon elégedett. Mindent bír ez a gép, könyű tisztítani.


A kérdésre válaszolva a Samsungot ajánlom.

2023. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A másik kérdésedre válaszoltam, közben megkerestem. Nekünk ez van:

[link]


Mint írtam hosszúszőrű macskánk van, a porzsák 2 porszívózás után megtelne, de ennél az előszűrő leválasztja a szőr zömét és csak a kisebb szemcsék mennek a zsákba. Anno azt mondták az áruházban sokan nem szeretik, én nagyon szeretem. Az előző porszívónk ugyanez volt, csak az előző generációból, szóval már a második előszűrős Samsungunkat fogyasztjuk.


Ha a fentiekből kell választani, akkor is inkább Samsung. Az ETA nagyon berobbant most a piacra, de nem tudom, még bizalmatlan vagyok.

2023. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden porszívóhoz odairják mennyire hatékony szőnyegen,és a porviszabocsátási olytályt,ezt érdemes figyelembe venni.Az etánál én nem látom ezt de a többinél általában ott van.

pl a linkelt philips jónak tünik.

hepa 12-13-al nem kell törődni a hepa szűrő cserélhető ,cserélni is kell,a porzsák nélkülinél gyakrabban a porzsákosnál ritkábban(pont emiatt nem feltétlenül igaz hogy drágább a fentartása).Lehet 12-őt és 13-ast is kapni.

Az sbag nevezetű porzsák szabvány,sok márkához jó, mindenhol kapható,nem szakad el sokáig bírja és önmagában egy jó porszürő ,allergén kiadásban is kapható

2023. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!