Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell ecettel kitisztita...

Hogyan kell ecettel kitisztitani a mosogepet?

Figyelt kérdés

Vettem 20%-os ecetet, mennyit kell beleonteni?

Volt anyosom emlekszem 5 litert ontott bele, es 90fokon mosta.

Koszonom szepen a segitseget



2023. febr. 15. 09:19
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Illetve a dobba vagy a mososzeradagoloba?😄
2023. febr. 15. 09:20
 2/18 anonim ***** válasza:
14%
Én egy üveggel szoktam a dobba. És teszek még mellé trisót is kb. fél zacskóval. Aztán 90 fok, és hajrá.
2023. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
Max fél litert beleöntesz, lezárod 1 napra és kész
2023. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Aszkorbinsav jobb, mert ha található a gépben olyan gumialkatrész, amit tönkre tud az ecet tenni, akkor ráfizetés. Különben minél erősebb, több és több ideig van a gépbe, annál több vízkövet tud feloldani.
2023. febr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
A gumialkatrészeket tönkre tudja tenni az ecet, ha huzamosabb ideig érintkezik velük, szóval maximum egy mosás programot érdemes, 1-2 liter ecettel.
2023. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Lúgot a savval összekeverni értelmetlen.

Az a sok gumi műanyag, de ha a lúgokat kibírja, az ecettől sem lesz gondja, nem is lehet.

Kitisztítani trisóval szokták, mert az lúg, és az oldja a lerakódasokat

2023. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Aszkorbinsav = C vitamin, ez szerintem másra való.


Citromsav jobb az ecetnél. Nem bűzlik tőle a ház, mindegyik oldja a vízkövet, csak az az eltérés, hogy az ecet csak leoldja és okozhat dugulást, míg a citromsav feloldja.


A dobba folyadékot önteni nem sok mértelme van, mert a legtöbb modern mosógép szivattyúzással kezdi a mosást. Tehát beöntesz 1 liter ecet, azt a gép kinyomja a lefolyóba majd elkezdi feltölteni a dobot vízzel.

2023. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Én nem tudom, ki és mikor találta fel az ecetet csodaszerként, de én még sehol nem találtam semmilyen olyan írást, ahol egy mosógépgyártó cég, vagy egy allergológus, bőrgyógyász arról írna, hogy milyen jó az ecet.

Persze nyilván minden gyártó, cég arra hajt, hogy a saját termékét eladja. De nem tudok olyan ruhatervezőről, aki azt állítaná, hogy dió főzetből készül szerrel és ecettel kell mosni, öblíteni, vagy egy olyan mosógépgyártó cég írását sem találtam eddig, akik az ecetet tanácsolják mosógép tisztításra.

2023. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

20 %-osból ecetsavból elég egy fél liter. És egy nem 40 fokos, hanem magasabb hőfokú program. De ne tegyél bele trisót, mert az éppen semlegesíti. Tehát vagy ecet, és a vízkő ellen csinálod, vagy trisó és a zsíros lerakódások és hajszálak ellen küzdesz. A két módszer üti egymást, mert az ecet savas, a trisó lúgos.

A négyes válaszoló pedig (szerintem) nem aszkorbinsavat (C-vitamint) szeretett volna javasolni, hanem citromsavat. Az is tökéletes egy tisztító mosásra, és nem olyan szagos, mint az ecet. Ebből 1-2 tasak elég + magas hőmérsékletű mosás. [link]

2023. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Én nem önteném bele. Lidlben, DM-ben és társaiban lehet kapni direkt mosógéptisztító folyadékot. Nem nagy összeg és direkt erre találták ki.


Elmondom, én miért nem használok már ecetet gépek tisztítására. Vettem egy drága kávéfőzőt, amit néha tisztítani kell. Na miután elfogyott a hozzá kapott tisztítószer, ecetes vízzel szerettem volna átmosni. Tönkre is ment, utána cserélni kellett benne alkatrészeket. Utólag látom, hogy a leírásában is benne van, hogy csak speciális tisztítófolyadékkal tisztítsuk, mert a tömítéseket tönkreteheti.

2023. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!