Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell tisztítani egy...

Hogyan kell tisztítani egy porcelan de polirozatlan belső anyagu pattikai mozsár tálat?

Figyelt kérdés

A kissé talán röhelyes de helyzett a következő van egy pattikai mozsalár tál, mozsártörövel amit gyógyszerek vagy inkabb (szerintem) festék morzsolásara használható.

Annyit még sikerűlt megtudni, hogy alavetően porcelan anyagú, és a mozsártál belseje és a mozsárrud feje polirozatlan porcelán.

Kutyának akarnak gyógyszert morzsolni vele de kisse szöszös a tál belselye es valami folt van a mozsartörőn is.

Nyilvan sterilen kell használni de nem merem elmosni mosószerrel, mert nem tudom beivodik e az polirozatlan anyagba a vegyszer, es a kutya allergias reakciót kapjon, vagy rosszabb.


Van valakinek hasonló polirozatlan belselyű motzsarja, hogy tisztítod?



#állat #tisztítás #fertőtlenítés #mozsár #Veszélyes vegyszer #Mosógatni
2023. márc. 10. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem van patikai dörzstálam, de csak díszként funkcionál, ezért olykor-olykor simán elmosom mosogatószeres vízzel.

Ha a tiéd foltos és kutyának akarsz benne gyógyszert törni...hát jobb lenne, ha egy rendes porcelán tányéron egy pohár aljával dörzsölgetve törnéd.

Rákerestem most a neten, de semmi érdemlegeset nem találni a mázatlan dörzstálak tisztításáról.

2023. márc. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott, hogy esetleg meg kell próbálni kifőzni,mint ahogy a befőttes üvegeket szokás sterilizálni.
2023. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen ezt nem irtam hozzá de egyszerűen felforralt víz vajon fertőtlenítheti?


Egyebként meg , csőre van ennek a fajtanak szóval inkabb kifolyatni valo festek vagy pepesitett cucchoz használandó...

Nyilvan ezer mas módja va a gyószer aprítasnak ezt a mozsarat eltudtam volna adni..

2023. márc. 10. 23:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Most akkor eladni szeretnéd vagy tényleg a kutyának kell gyógyszert törni benne?
2023. márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eladnám olyannak aki errehasználná
2023. márc. 11. 06:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Ezek a mozsarak alapvetően arra készültek, hogy vegyesen mindenfélét szétmorzsoljanak vele. A gyógyszertárakban is ezeket használják - ezért nem mázas a belső része meg a törő feje, mert az érdes kerámia felület segít a porrá dörzsölésben, keverésben. A gyógyszereket ezzel homogenizálják amikor kimérik a különböző vegyszereket a recept alapján, majd addig keverik, dörzsölik benne, amíg teljesen egynemű por nem lesz belőle - és ezt fogják pirulának megcsinálni.

Simán takaríthatod bármivel.

Vegyész vagyok, a kémiai vegyszereket is úgy tisztítottuk ki a mozsárból, hogy mosogatószerrel, súrolóporral lettek kisikálva.

Nem kell kifőzni, nem kell semmi más - ki kell súrolni alaposan súrolóporral. Ha biztosra akarsz menni, hogy fertőtlenített legyen akkor megteheted, de nem szükséges.

2023. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm elöző.Tiszta szösz marad és ráis tapad a felületre ha sima mosógatoszivaccsal törlóm át,azoval gondolo il,e kor jók a különféle nem szövet rongyok..


Hol tudnék venni súrólóport ami nem ártalmas élőlényre?

2023. márc. 11. 12:14
 8/9 A kérdező kommentje:
Olcsón és nem horror áron
2023. márc. 11. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:

A súrolóporok mind ilyenek.

de vegyél egy marok homokot azt is használhatod nyugodtan - csak az karcol, ahogy használhatsz sót is helyette.

Tegyél bele egy kanál sót, kevés vizet és dörzsöld vele át, majd öblítsd ki!

2023. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!