Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pisikő lerakódáshoz milyen...

Jozsef20 kérdése:

Pisikő lerakódáshoz milyen vegyszert ajánlotok ami biztosra letisztítja a WCt?

Figyelt kérdés

Régota keresek erre megfelelő tisztítószert, de semmi sem használ.

Óriási segítség volna aki ezt meg tudná válaszolni!



2023. márc. 12. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Semmi köze a vizelethez, az egyszerű vízkő, ami a vas vezetékekből odakerülő vasvegyületek színeznek el sárgára-barnára. Egyszerű vízkő oldó is megteszi, sósav csak végszükségben, mert az esetleges vas szennyvízcsöveket is megtámadja. Mindenesetre használaton kívül ajánlatos az ülőke fedelét lehajtani, hogy a víz elpárolgása mérséklődjön használaton kívül.
2023. márc. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Sósav
2023. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Próbáltad a dm-es denkmit kék kiadását? Nekem az jött be sokkal jobban, mint a különböző savak. [link] vagy ha nem jön be a szaga, akkor ez: [link]
2023. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Valószínű klórral van tisztítva a wc, azért rakódott le a vízkő. Savas szerrel kell tisztítani, szerintem a lerakódásra a kék Domestos zero a legjobb.
2023. márc. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom mivel tisztítható le legjobban, de az tényleg nem csak elszíneződött vízkő. Tényleg van húgykő/vizeletkő. Nem arra gondolok, mikor az emberben alakul ki, mint a vesekő, hanem a vizelettel szennyezett felületeken kialakuló lerakódásra.

Van, ahol tényleg csak vízkő van a vécén, pl. a hátsó fal peremén, ahol az öblítővíz jön. Az elülső/oldalsó peremeken, deszka alján viszont húgykővel kell számolni, ha nem törölgeted le naponta.

Én általában Domestosszal tisztítom, nem tökéletes, de tippnek azt tudom mondani, hogy amit ráteszel, azt a lehető leghosszabb ideig hagyd hatni (hacsak a használati utasítás kifejezetten nem tiltja).

2023. márc. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Savas vízkőoldó

Kék chemitat vízkőoldó

De vigyázz mert ez sósavtartalmú tehát szellőzés legyen megoldva és be ne lélegezd

2023. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!