Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lusta vagyok, hogyan változtas...

Lusta vagyok, hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Nem jutok a házimunka végére.Milyen módon lehetnék rendesebb,szorgalmasabb?

Ti,hogy csináljátok?


2010. okt. 7. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor fogom a telómat és zenét hallgatok, nálam az mindig segít. :)

17/L

2010. okt. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Konkrétabban:Felmosok minden helységet,ezután semmi kedvem,eröm fojtatni a többi teendöt.
2010. okt. 7. 16:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát igazából sztem a fölmosásnak kellene lennie az utolsó dolognak, mert ha utána kezdesz el takarítani, akkor megint összemocskolódik a padló;)

Amúgy nem tudom, hát vedd rá magad egyszerűen, mivel azt írod, h lusta vagy, egyszerűen NE légy lusta hozzá, hanem mondd magadnak, h most megfogom ezt, és azt, és rendet teszek6takarítok stb.......ha ennek ellenére sem megy, egyszerűen nem vagy képes rávenni, irányítani magad, akkor vmi nem stimmel ;)

2010. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én sosem hanyagolom el annyira hogy nagy kupi és kosz legyen így nagyon könnyű rendben tartani a lakást. minden nap csinálok valamit, pl a csapokat minen nap letörlöm a wct is. 15 perc alatt megvan.
2010. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Próbálj meg listát írni a napi teendőkről. Amivel végeztél, húzd ki. Ha mindennel végeztél, jutalmazd meg magad egy csésze teával, és gondolatban dícsérd meg magad.
2010. okt. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Min változtatna, ha szorgalmasabb lennél?
2010. okt. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg,hogy amikor hazamegyek mindig csinálok valamit kb. fél-3/4-ed órán keresztül. Minden nap mást. Egyik nap gyorsan levízkőtelenítem a mosdókat meg a kádat, másik nap letörlöm port, heti kétszer porszívózás, felmosás. Bár ez nálunk gyorsan megy, mert a padlófűtés miatt nincs szőnyeg. Szóval szerintem ne egyszerre akarj mindent megcsinálni, hanem oszd be. És legyen egy nap ill. délután pihenő, amikor semmit nem csinálsz! Nálam ez a péntek általában!
2010. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. okt. 9. 05:22
 9/11 anonim válasza:
teljesen megértelek. én általában nem a rendrakással vagyok hadilábon, mert az 25-30 perc alatt megvan. hanem a porszívózás, kutya miatt minden nap kell, felmosás, portörlés, magyarul a takarítás:( de általában hétvégén megemberelem magam:) mondjuk, én zene közben jobban ráveszem magam
2010. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tegyél fel valami jó és pörgős zenét. Fontos, hogy pörgős legyen!!! :D

Szedd össze a szemetet (én a csokipapírt meg minden vackot hajlamos vagyok elhagyni ^^), tegyél mindent a helyére, ruhákat szennyesbe, szekrénybe. Mosogass el. Ha már megvagy, törölj át mindent a konyhában. Jöhet a fürdő. Itt is töröld át CIF-fel a szanitert, csapokat vízkőtelenítsd, ez sem tart sokáig.

Szobában töröld le mindenhonnan a port, fentről lefelé haladva. Szellőztess ki. Jöhet a porszívózés, felmosás mindenütt.

Nálam ez vált be, egyszerű, gyors, szervezett módszer. Ja igen, előző este vagy pár órával előtte önts a wc-be fertőtlenítőt, kicsit sikáld át, és hagyd benne ázni a kefét is, fehér és tiszta lesz utána kb elég lesz leöblíteni, ha végeztél a fürdővel.

Jutalomként meg ott lesz a szép tiszta lakás, és hogy áthívhatod a haverokat, barátokat, szülőt :D

2010. nov. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!