Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg lusta, haszontalan az...

Tényleg lusta, haszontalan az az ember, aki panelben lakik?

Figyelt kérdés

Gyerekkori barátommal falun nőttünk fel, aztán ő ott maradt, építkezett, családot alapított. Én elköltöztem egy közeli kisvárosba, itt van a munkahelyem is, vettünk a párommal egy panellakást, most már én is családos ember vagyok. De folyton hallom vissza, hogy mi csak azért választottuk ezt a nyugis életet, mert lusták vagyunk, mint mindenki, aki városban lakik! Nekünk büdös a munka, itt semmi dolgunk, csak netezgetni, filmeket nézni, jól elvagyunk. Ő pedig mennyit dolgozik a ház körül, kertje van, meg mindig van valami munka ott. A panelt is könnyű volt megvenni, ő meg hordta a cementeszsákot.

Na, mit szóltok ehhez? Most mit mondjak erre? Neki is volt választási lehetősége, ő ott maradt. Nekünk jó itt.


2009. aug. 13. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is panelban lakunk, de nem azért mert lusták lennénk, hanem mert erre volt pénzünk. Mi is jobban szeretnénk kertes házat, de ez jutott. És panellakásban is van mit csinálni, de az biztos, hogy a kert hiányzik :-(
2009. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekünk is jó panelben lakni. Lehet, hogy majd nyugdíjas korunkban veszünk egy családi házat, hogy ne unatkozzunk. De most a napi 8-10 óra meló után igazán jólesik elnyúlni otthon a kanapén (miután vacsorát főztünk, elmosogattunk, kivasaltam, stb). Egyébként nem is telt volna egy családi házra.
2009. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is panelben lakunk, de mellette van egy kertünk. Szüleim nyugdíjasok, most is a kertben vannak.
2009. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nevetséges. Attól, hogy az ember panelban lakik, nem azt jelenti, hogy lusta.
2009. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

"lusták vagyunk, mint mindenki, aki városban lakik"

Ekkora hülyeséget! :]

Én falun lakom, kertes házban, vannak ismerőseim, akik panelban. Igen, lehet, hogy nem kell kerttel vesződniük, de a szomszédoktól gyakran megőrülnek, egy tengerimalacnál nagyobb (és hangosabb) állatot csak bajosan tarthatnak. :] A panellakások meg általában nem a legtágasabbak.

Jah, és városi nem egyenlő azzal, hogy nincs kertje, mint ahogy az egyik előző válaszoló is írta. :]

2009. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt leszögezhetjük, hogy sok munka van a kertben. Szerintem azt is, hogy szép és jó, állatot lehet tartani, virágot, és ha van kapacitás, még meg is termelni bizonyos zöldségeket, ha lehet, gyümölcsfát ültetni... Szerintem ezek csuda dolgok :)

Én, kertesben lakóként nagyon szeretem, szeretem gondozni, és kutya nélkül el sem tudnám képzelni :) (természetesen a kutya nem szobában tartva)

2009. aug. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De a saját hasznára termeli meg a dolgokat és saját magának és a családjának dolgozgat kint. Akkor miért szól meg engem? Nem mindegy neki? Ezek szerint irigyel? Talán azért csinálja, mert elvárják tőle a szülei, rokonok, szomszéd?
2009. aug. 13. 12:33
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

12:26-os vagyok!

De, igazad van, megtérül, én nem mondtam, hogy nem. Sőt, úgy is fel lehet fogni, hogy ez egy 'befektetés'. Szerintem megér annyit, hogy friss levegőt szívok, nem érünk 'egymás szájába' a szomszédokkal, nyugodtan alszok, mert nem zörögnek... stb. (városban, de kertes övezetben lakom).

Egyébként igen, lehet, hogy az irigység beszél belőle, Te ismerheted őt igazán!

2009. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlenül sok ember gondolkodik demagóg módon, ebben az esetben: a munka csak akkor munka, ha fizikai. És ennél tovább nem hajlandó látni (gondolkodni).


Szerintem még vitatkozni sem érdemes vele. Egyszerűen nevetséges, hogy csak a kertes házban lakók szorgalmasak. Amikor olvastam az írásod, nekem is az jutott az eszembe, hogy pusztán csak az irigység szól belőle.

2009. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Vidéki mentalitás!!!!!

Nem akarom bántani a falusi embereket,de a családképbe nálunk beletartozik a ház. Abban nőttek fel,saját, önálló életüket is csak így tudják elképzelni.Vidéken nem építenek panellakásokat, ott mindenki családiházban lakik.A házhoz tartozik kert,melyet rendszeresen művelnek,a házat mindíg csinosítani kell,az udvar rendezett kell legyen...stb. Igen,mindíg van munka!

De: aki változtat,városba költözik -ahol természetesen magasabbak a költségek,mert mindenért fizetni kell-, annak ritkán van lehetősége építeni, vannak lakótelepek, ahová költözni lehet,de ezek ára sem sokkal olcsóbb,mint falun felépíteni egy házat. A panelban élő emberek is nagyon sokat dolgoznak,sokat utaznak és bizony szintén elfáradnak.Semmivel nem ér kevesebbet egy panellakó egy falusi házban élőnél. Aki házban lakik,az vállalja annak összes kényelmét és az ezzel járó többletfeladatokat,de a városi ember is ér annyit.

2009. aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!