Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel tudnám kiszedni a...

Mivel tudnám kiszedni a foltot a fehér ágyneműből?

Figyelt kérdés
A lányom össze hányta az ágyunkat amin fehér ágynemű volt de sajnos át engedte úgy hogy a takaró és a matrac védő is olyan. 5x kimostam de még mindig foltos, használtam más vanisht és minden féle folt eltávolítót de nem szedi ki semmi. Kérlek segítsetek, kinek mi vált be a foltok kiszedésére?
2023. márc. 28. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
hipó
2023. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Csak a hipó (domestost használok, ugyanaz, csak jobban szeretem a sűrű állagát, könnyebb használni).

Sajnos nem tudok jobbat.

Amikor az első gyerekem pici volt akkor az egyik kismamának mindig szép fehér előkéi voltak és megkérdeztem hogy csinálja, mert nekem a sütőtök, sárgarépalé meg pár gyümölcs semmivel nem jött ki nyom nélkül. Azt mondta ő csak magas hőmérsékleten mossa.

Később rájöttem, hogy kamuzott, nyilván vadiúj előkéi voltak ilyen alkalmakra vagy szimplán hipóba áztatta és az eltüntette a korábbi mintát is közben.

Lehet venni színes ruhákhoz való fehérítőt is, néha az is segít, de csak korlátozottan, nem mindenféle folthoz jó. Ilyen az is amit te is próbáltál használni. Színeseknél volt hogy azzal sikerrel jártam. De fehér cuccoknál felesleges, nyugodtan hipózd ki!

2023. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nátrium-PERkarbonát. Bio boltokban és Euro Family-ben kapható, láttam már Tesco-ban is. Nem keverendő össze a nátrium-karbonáttal, a kettő nem ugyanaz! Egy napra beáztatod mosás előtt és nekem eddig minden foltot kiszedett, a ruhák hófehérek lesznek tőle, használható műszálas anyagon is és nem roncsolja a szövetet. (egyébként ez az alapja az összes folttisztítónak, pl. a Vanish-nek is, csak ezekbe már nem olyan koncentrált mennyiségben rakják bele)
2023. márc. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!