Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penész eltávolítására van...

Penész eltávolítására van valami nem tisztítószeres mód ami tényleg beválik?

Figyelt kérdés

A hálószoba egyik sarkában van, pakoláskor vettük észre, és el szeretném távolítani nehogy esetleg asztmát vagy valamit okozzon a gyerekeknél.

Hallottam már ecet-víz meg szódabikarbóna-víz kombóról, tényleg beválna?



2023. ápr. 14. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hipós víz nekem bevált.
2023. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

A nem tisztítószernek gombaölőnek kell lennie, és a fekete foltot is el kell távolítania.

Maradj a hipónál. Jól fertőtlenít, olcsó, hamar lebomlik, hatásos.

2023. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem az ecetes víz lehozta.

Viszont, ha a penészedés okát nem szűnteted meg, akkor újra elő fog jönni.

2023. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 NTBS ***** válasza:
Nem tudok, de a kiváltó okot szüntesd meg.
2023. ápr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyorssegélynek hypo.

De aztán a nedvesedés okát kell megszüntetni. Pl megfelelő szellőzés biztosításával.

2023. ápr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ecetet mellőzd, megtámadja, fellazítja a vakolatot.
2023. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hallottam már ecet-víz meg szódabikarbóna-víz kombóról, tényleg beválna?"

Nem.

Ezt szeretik berakni mindenhová, gyakran öko-s videókba is, de valójában csak látványos ahogy habzik ha az ecetet meg szódabikarbónát keverik és semmi más értelmes hatása nincsen.

A penészre a hipó a jó megoldás, ahogy már írták. felesleges más "penészölő" szert megvenned, ha elolvasod az összetételét, mindig kiderül, hogy hipó (nátrium-hipoklorit) van benne esetleg némi illatanyaggal, egyébbel.

Itt van a Szavo biztonsági adatlapja példának, abban is 90%-ban nátrium-hipoklorit van és mellette 10% nátrium-hidroxid - jól felhígítva (a kettő együtt az oldat 5-6%-t teszi ki), azt meg a lefolyótisztítóban találod meg lúgként.

[link]

Én Domestos-t szoktam használni, az is hipó, csak sűrűbben folyik és így könnyebb csepegés, fröcskölés nélkül használni. Csak sokkal drágább.

Arra vigyázz, hogy a hipó kiszedi a színét a dolgoknak, tehát ne csöpögjön, ne jusson a ruhádra, szőnyegre belőle. Enyhén nedves, hipós szivaccsal vagy törlőruhával simán le tudod törölni a falat.

Először nem tűnik el a folt csak halványabb lesz, amikor megszárad akkor látod, hogy sikerült-e teljesen letisztítani. Ha kell akkor kicsit erősebben dörzsölve a felületet ismételd meg!

Először töröld le a penészt, azt öblítsd ki a ruhából, majd tiszta, hipós törlővel a folt körül is töröld át a falat, mert a spóráját nagyon szórja és ahol most még nem látszik, ott is ki tud jönni. Ha a most tisztának látszó falat is kicsit áttörlöd a hipóval a környéken, akkor kisebb az esélye hogy megjelenik újra.

De sajnos a penész nagyon makacs. Ahol megjelent egyszer oda nagyon könnyen vissza is megy.

2023. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Ecet és szódabikarbóna álitolag jó ere
ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!