Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosogatógépbe a fényesítő...

A mosogatógépbe a fényesítő helyett tehetek-e mosogatószert?

Figyelt kérdés
Mitől lesz fényes az elmosott edény, ha fényesítőt teszek bele? Rajtamarad valahogy az az anyag? ha mosogatószert teszek helyette, azzal is működik. Az is rajta marad az edényeken? Így tulajdonképpen megeszem? ha lemosódik róla, akkor mégis hogy hogy fényes lesz tőle az edény? A mosogatószer is lemosódik, vagy az rajta marad?

#mosogatógép #fényesítő
2023. ápr. 16. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Mit nevezel fényesítőnek?

Sima kézi mosogatószert ne tegyél bele!

2023. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a fényesítő: aminek az a neve, az as szer, amire rá van írva, hogy mosogatógépbe kell tenni, az egyik helyre sót, a másik a ezt. van a kapszula, amit minden alkalommal, ezt meg ritkábban. igazából az is egy kérdés lehetne, hogy mikor kell beletenni? mert nem tudjuk, csak néha megnézzük, és amikor már kevés van benne, akkor teszünk. Egy ideje elfogyott, azóta sima folyékony mosogatószert teszünk bele és fényes az edény, csak nem tudom, jó tesz-e a gyomornak.
2023. ápr. 16. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
17%

jó kérdés..

A só-lágyítás az egyik ok, amiért szép fényes minden(az autómosóban is ilyen a cseppmentes fényes öblítés)..

A gépek úgy vannak kitalálva, hogy véletlenül se maradjon mosószer a tányéron...


Amúgy a kérdésed jogos.


Én nem használnék más mosogatószert, csak azt a gyár javasolt kapszuláját

2023. ápr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem a mosogatógép öblítőre gondolsz?

[link]

Mert a són kívül csak az van, amit nem minden mosogatáskor kell beletölteni, hanem csak időnként, ugyanúgy mint a sót is.

Nekünk jelzi a mosogatógép, ha kifogyott belőle. Mint ahogy a sóhiányt is.

A mosogatószert meg minden alkalommal bele kell tenni, akár kapszula, akár gél (vagy folyékony, vagy por is lehet)

A kapszulákban van olyan, ami 3az1ben: só, mosogatószer, öblítő. pl: [link]

Ha ilyet használsz, nem kell külön se só, se fényesítő.

2023. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

Soha nem értettem barátnőm miért öntöget mindenféléket a mosogatógépéb, nekem csak annyi a dolgom, hogy beleteszem a mosogatószer tablettát.

Abból kell szerintem jót választani és akkor nincs vele több gond.

Nekem a Somat Gold jött be leginkább minőségben és árban is. Mindig figyelem mikor van akciósan, leárazva - a nagyobb kiszereléseknél sokkal többet lehet spórolni ilyenkor. Most is van 3 korábban megvásárolt csomag a kamrában, fél áron voltak.

Semmit nem kell mellé tenni a mosogatógépbe, se sót, se öblítőt, se más mosogatógép tisztítót.

2023. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Só nem magához a tisztítási folyamathoz kell, hanem a beépített vízlágyítót azzal tartja karban magának a gép. Lágy vízzel sokkal-sokkal hatékonyabb a tisztítás.


Nem fontos öblítő folyadékot használni, általában elég egy jobb minőségű tabletta.


Az öblítőt nem lehet és nem is ajánlott kézi mosogatószerrel kiváltani. (ha keveset teszel bele, semmi hatása, ha sokat akkor meg hibával megáll a gép, csurig tele lesz habbal)

2023. ápr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha habpartit akarsz, csak akkor önts hagyományos mosogatószert a mosogatógépbe.

Fényes, csillogó az edény akkor lesz, ha teljesen vízkőmentes a víz, amivel öblít. Azaz vagy már eleve benne van a tablettában, vagy ha nincs, akkor külön adagolsz sót.

Az öblítő is hasonló célt szolgál.


Egyébként ajánlott átlagos használat mellett havi egyszer üresen elindítani egy tablettával, utána egy evőkanál citromsavval. Előző zsírtalanít, utóbbi vízkőteleníti a gépet belülről. Élettartam meghosszabbítás a cél.

2023. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!